שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פיפוש 3D: עניין של טעם
  חלק משחקני המשחק הכל ישראלי "פיפוש 3D" יראו בו משחק קאלט מצחיק, אחרים לא יבינו מה העניין הגדול. הגרפיקה והממשק רחוקים משלמות – אבל עבור מי שיחבב את ההומור זה עשוי להוסיף חן לכל העסק

  קשה להתייחס ברצינות ל"פיפוש" – אחרי הכל גם היוצרים שלו לא מתייחסים אליו כך. "פיפוש", אם מתעקשים להגדיר, הוא משחק הרפתקאות הומוריסטי. אבל מה שחשוב יותר זה, ש"פיפוש" הוא משחק ישראלי שלא מתנהג לפי הכללים, לטוב ולרע.
  עוד לפני שתפתחו את הקופסה תבינו שההומור ב"פיפוש" הוא לא מהזן הבריטי הדק. העטיפה מלאה הלצות נוסח "קראת – קנית", "מעל לכל דמיון, מתחת לכל ביקורת" ועוד. צחוקים דומים תמצאו על הדיסק עצמו ובמשחק בכמויות מסחריות. גם במהלך ההתקנה תקבלו ויצים, משחקונים להעברת הזמן ושאר ירקות.

  על מה המשחק?

  פיפוש 3D עוסק בהרפתקאותיו של חזי פיפוש, שחקן, שליח ולוחם בטרור, אם להתייחס לחלק מהפעילויות שבהן הוא מפגין ביצועים. בפתיחת המשחק פיפוש מסיים אודישן לפרסומת לנקניקייה, ומבחין במודעת דרושים: "מבוקש שליח". הוא מגיע לבית המזמין, ומקבל כד יקר שמוביל אותו להרפתקאות מגוחכות למדי, במובן החביב של המילה – כולל מעורבות במהפיכה המתרחשת במדינה נידחת בשם פוזפוזמייג'אן.
  המהפכה כוללת כנראה את האלמנט הרציני היחיד במשחק: היוצרים משווקים את דעתם הנחרצת נגד אכילת בשר. "פיפוש" כבר זכה להופיע בכמה משחקים, אבל הייחוד כאן הוא המעבר לגרפיקה תלת-ממדית. "פיפוש" הוא לא כותר עתיר תקציב נוסח "קווייק 3", מה שמכתיב יחס סלחני לגרפיקה. אבל חייבים לומר – הגרפיקה בסיסית מאוד, ובמהלך המשחק תתהו אם לא היה עדיף להישאר בשני הממדים הישנים. מצד שני, המשחק מציג המצאות ויזואליות חביבות עתירות בהומור מתפרץ.
  המשחק עצמו מתנהל בנוסח קווסט, עם גיחות לסוגי משחק שונים. הדיבוב מוצלח למדי וההומור הוא עניין של טעם. בכל מקרה, המשחק סובל מתסמונת "יורים לכל הכיוונים": חלק מהיריות חייבות לפגוע, אבל בסך הכל האפקט עלול להיות מעייף.

  ואם כבר מדברים על יריות

  המשחק מציע מיני משחקונים, דוגמת קרב בטרוריסטים שעלו על המטוס בו נמצא פיפוש. נקודת המבט עוברת לגוף ראשון והטרוריסטים, יחד עם נוסעים תמימים, מזנקים מאחורי מושבי המטוס. התוצאה הסופית מזכירה קליעה למטרה בלונה פארק, והמשחקונים מוצלחים פחות מהחלק הקווסטי של המשחק. "פיפוש" הוא עניין של טעם. חלק מהמשתמשים יראו בו קאלט מצחיק, אחרים לא יבינו מה זו השטות הזו. הגרפיקה והממשק רחוקים משלמות – אבל עבור מי שיחבב את ההומור זה עשוי להוסיף חן לכל העסק.

  "פיפוש 3D". שיווק: "אינפוגרם". מחיר: 129 שקל. דרישות מערכת: "פנטיום 300" ומעלה, 64 מ"ב זיכרון פנימי, 450 מ"ב פנויים בדיסק הקשיח.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים