שתף קטע נבחר

הוקפאה תוכנית "גזירות החנייה" של עיריית ת"א

"ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר שמועצת העיר מתכננת להצביע על הגבלת שעות החנייה לתושבים באזור מגוריהם. בעקבות הפרסום הודיע ראש העיר, רון חולדאי, על הקפאת הליך החקיקה

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הודיע היום (א') על הפסקת הליך החקיקה שנועדה לשנות את הסדרי החנייה בעיר, על-מנת לבדוק את הנושא ואת השלכותיו. ישיבת מועצת העיר, שבה הייתה אמורה להיערך הצבעה על שינוי חוק העזר העירוני, לא תעסוק בנושא זה.
הבוקר פרסם "ידיעות אחרונות" על כוונה להפוך את מצוקת החנייה של תושבי תל אביב לקשה עוד יותר: בעיריית תל אביב גובשה תוכנית לשנות את חוק העזר העירוני ולהגביל את שעות החנייה של התושבים בעלי תו חנייה אזורי. לפי התוכנית, תושבים המתגוררים באזורי מסחר ובילוי ייאלצו לשלם עבור חלק משעות החנייה בסמוך למקום מגוריהם.
מעיריית תל אביב נמסר כי התיקון לחוק נועד לפתור את בעיות בעלי העסקים, המתלוננים על מצוקת מקומות חנייה ללקוחות ולספקים שאינם תושבי תל אביב, אשר נפגעו בגלל ביטול הפס הלבן. בדברי ההסבר לתיקון חוק העזר, לא מסתירים בעירייה את השיקול הכלכלי: "כדי להבטיח את התחלופה התדירה של המשתמשים בחנייה... נידרש להגביל את משך החנייה המותר לתושבי העיר ולמנוע מצב שבו מי שפטורים מתשלום אגרת הסדר חנייה, יחנו באותם מקומות במשך פרקי זמן ארוכים מהרצוי והמותר שם".
התוכנית עומדת בניגוד להבטחות הבחירות של ראש העיר חולדאי: במהלך מערכת הבחירות ב-1998 הבטיח חולדאי, בחוברת שחילק לתושבים, כי "תינתן עדיפות ראשונה בחנייה חינם לתושבי תל אביב-יפו ויורחבו אזורי החנייה".
עד היום הצליח חולדאי לעמוד בהבטחתו ואף להגדיל את מספר מקומות החנייה לתושבי העיר, לאחר שביטל את הפס הלבן. פס זה איפשר חנייה חינם גם לתושבי חוץ עד השעה חמש אחר הצהריים. במקומו נצבעו שולי המדרכות בכחול לבן, ובכך הוענקה חנייה חינם לתושבי העיר.
יו"ר סיעת הירוקים וחבר מועצת העיר, פאר ויסנר, אמר אתמול כי ההצעה החדשה נולדה בעיקר כדי לפגוע בכיסם של תושבי תל אביב.
יו"ר התנועה לאיכות החיים ויושר ציבורי בתל אביב, ראובן לדיאנסקי, פנה לשרי הפנים והמשפטים בבקשה שיתערבו וימנעו את אישור החוק החדש. לדבריו, התיקון פוגע בזכותם הבסיסית של התושבים להחנות את מכוניותיהם באזור מגוריהם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
השינוי נובע גם משיקול כלכלי. דו"ח חנייה (צילום ארכיון)
צילום: חיים זיו
מומלצים