שתף קטע נבחר

מועמדת העבודה בחיפה הדיחה את בכירי המטה

פרופ' עליזה שנהר האשימה במסיבת עיתונאים כי גזבר המטה, יגאל זאבי, ניסה להוציא כספים ולהעבירם לחשבונו הפרטי, כמו גם לחשבונותיהם של ישראל סביון וקובי בלה. סביון: "אני נדהם מהשקרים". מצנע: "הבכירים פעלו בנאמנות ובאחריות"

התפתחות מפתיעה במירוץ לראשות עיריית חיפה: מועמדת מפלגת העבודה, פרופ' עליזה שנהר, הדיחה אחר הצהריים (ג') במהלך מסיבת עיתונאים שלושה בכירים ממטה הבחירות שלה.
מדובר במספר 2 ברשימה, מזכיר העבודה במחוז חיפה ישראל סביון, בגזבר המטה יגאל זאבי ובקובי בלה, יועצו הפוליטי של יו"ר העבודה לשעבר, ח"כ עמרם מצנע.
שנהר אמרה במסיבת העיתונאים כי היא מדיחה את השלושה, המקורבים למצנע, בשל חשד לאי סדרים כספיים בהם הם מעורבים לדבריה, ובשל אי יכולתה לתת בהם אמון. "הרגשתי בתקופה האחרונה שאנשים שמנהלים לי את המטה מסתירים ממני מידע ומתחמקים מלתת לי דיווחים", אמרה. "בצורה כזו, לא ניתן לנהל את מערכת הבחירות".
שנהר טענה כי זאבי ניסה להוציא כספים מהמטה ולהעבירם לחשבונו הפרטי, ולחשבונותיהם של סביון ובלה.
סביון, שהתראיין דקות ספורות בתום מסיבת העיתונאים לרדיו חיפה, איים לתבוע את שנהר על הוצאת דיבה והוסיף: "אני נדהם מהשקרים האלה, נדהם מהזילות ומהדרך הנלוזה. אני שומע לראשונה את הדברים האלה. אני לא מעורב בנושאים כספיים".
לדבריו, שנהר לא שוחחה עימו לפני מסיבת העיתונאים. "אין לה את אומץ הלב לבוא ולדבר איתי", אמר. "אין לה את האומץ לבוא ולהסתכל לי בעיניים לפני שהיא הולכת למסיבת עיתונאים".
פרופ' שנהר קיבלה את תמיכת מפלגת העבודה לאחר שסקרים שנערכו הראו כי ביכולתה לנצח בבחירות בעיר, ולאחר שנכשל מהלך של העבודה להציב את סביון במקום השני ברשימה של עורך הדין יונה יהב.
יו"ר המפלגה דאז, עמרם מצנע, פנה אל שנהר והציע לה להתמודד. הוא אף סייע לה בפעילות פוליטית בעיר. כשהוקם המטה של שנהר, הצטרפו אליו גם כמה ממקורביו של מצנע, בהם זאבי ובלה.

מצנע: "הבכירים פעלו בנאמנות ובאחריות"

מצנע הביע הערב אמון מלא בבכירים במטה שהדיחה שנהר. לדבריו, אלה חברים אותם הוא מכיר שנים רבות, ואשר "פעלו יומם ולילה לבחירתה של שנהר, בנאמנות ובאחריות רבה".
מצנע אמר כי למיטב ידיעתו פעלו הבכירים "ברשות ובסמכות של שנהר", והוסיף כי למיטב ידיעתו אין שום אי-סדרים בניהול הכספי של מערכת הבחירות. "גם אם היו ויכוחים בנושא הרכב ההוצאות, מכאן ועד האשמות בדבר אי-סדרים המרחק הוא רב", אמר.
מצנע הביע גם אכזבה מכך ששנהר לא התייעצה לדבריו ביועץ המשפטי של המטה שלה "לפני שכינסה מסיבת עיתונאים כה דרמטית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שנהר. אין לי בהם אמון
צילום: איי פי
מצנע. לא היו אי סדרים
צילום: איי פי
מומלצים