שתף קטע נבחר

דיסקונט התנה שירות בשירות - ויפצה ב-900 אלף שקל

הבנק חייב את חברת לחמנייה טרייה לרכוש קרנות נאמנות ותוכניות חיסכון כתנאי לקבלת אשראי

הסיסמא המובילה את הקמפיין של בנק דיסקונט בכיכובו של מודי בראון הוא "בדיסקונט לוקחים אותך אישית". כנראה שלפני כמה שנים האישית הזו היתה הדוקה מדי. בנק דיסקונט ישלם ללקוח פיצויים בסך כולל של 900 אלף שקל בשל התניית שירות בשירות. כך פסקה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דפנה אבניאלי, בעקבות תביעה שהגישה בשנת 97' נגד הבנק חברת "לחמניה טרייה" ובעליה שמעון סלומון.
השופטת קיבלה את טענות התובעים באמצעות עו"ד שאול קוטלר, וקבעה כי בנק דיסקונט ביצע התניית שירות בשירות, בחייבו את הלקוח לרכוש קרנות נאמנות ותוכניות חיסכון כתנאי לקבלת אשראי.
השופטת קיבלה גם את טענת הלקוח כי הבנק גבה ממנו ריביות יתר, בחשבו את הריבית בחשבונו לפי 360 במקום לפי 365 או 366 יום בשנה. הלקוח הסתמך בתביעתו על חוות דעת של חברת "שגיא חישובי ריבית", המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים.
הפיצוי הכולל בגין הנזק שנגרם לתובעים יעמוד על סך של 427 אלף שקל. לסכום זה יתווספו ריבית והצמדה מיום תאריך התביעה (יולי 97') ולפיכך יעמוד הסכום על סך של כ-660 אלף שקל.
השופטת פסקה עוד כי על הבנק לשלם ללקוח הוצאות בגין ניהול ההליך המשפטי, המשוערכות כיום בכ-240 אלף שקל, ביניהם החזר עבור צילום דפי מסמכים בסך של כ-34 אלף שקל, החזר דמי אגרת בית המשפט, תשלום עבור חוות דעת מומחה, וכן תשלום שכ"ט עו"ד בסך של 60 אלף שקל בצירוף מע"מ.
(ת.א 064275/97)

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
דיסקונט. יפצה
צילום: ערוץ 2
מומלצים