שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האם נתניה היא "סמל שלילי"?
  מכתב שנשלח למשרד הפנים ומוחה על הכוונה לאחד את אבן יהודה עם נתניה עורר תרעומת. "איש מתושבי אבן יהודה לא היה מעולם מוכן לגור בנתניה", נאמר במכתב. ראש העיר, מרים פיירברג: זה פוגע יותר מהפיגועים שספגה העיר. כותבי המכתב מתנצלים: לא רצינו לפגוע ברגשות

  ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, נעלבה. מכתב שנשלח לאחרונה למשרד הפנים מתאר את העיר בראשה היא עומדת כ"סמל שלילי במדינת ישראל, עיר הסובלת מרמת פשיעה מהגבוהות בישראל". המכתב נשלח כתגובה לכוונת משרד הפנים לאחד את הרשות המקומית אבן יהודה תחת עיריית נתניה. "הפגיעה של הדברים היא יותר קשה מ-14 הפיגועים שהיו בעיר", אמרה פיירברג.
  את המכתב כתבו יו"ר סניף הליכוד באבן יהודה, אבי הררי ותושב המקום, עו"ד יולי ברדוש. "איש מתושבי אבן יהודה לא היה מעולם מוכן לגור בנתניה שהיא סמל שלילי במדינת ישראל, וסובלת מרמת פשיעה מהגבוהות בישראל", כותבים השניים במכתב. "לא ניתן להימנע מההערה שרעיון האיחוד בין אבן יהודה ונתניה הוא גרוטסקי, אבסורדי ונגוע באי סבירות קיצונית, במיוחד ברמת התאמת האוכלוסיות. אוכלוסית נתניה היא בעלת סממנים עירוניים מובהקים, שכל קשר בינם לבין תושבי אבן יהודה הוא היותם בני אדם, בני אותו לאום ואזרחות. מבלי לפגוע בכבודה של נתניה, אין מקום להשוות בין רמת החינוך המוענקת לתושבי אבן יהודה לבין זו המוענקת לילדי נתניה ודי לחכימא ברמיזא", לשון המכתב.
  ההתבטאויות עוררו את זעמה של ראש עיריית נתניה: "אני בטוחה שהתושבי אבן יהודה מגנים את ההתבטאויות האלו. יש בהן פגיעה קשה יותר מאשר 14 הפיגועים שספגה נתניה. ההתבטאויות פוגעות יותר מכיוון שמדובר בתושבים מאבן יהודה שהם בשר מבשרנו", אמרה פיירברג.
  בתגובה לדברים פנה ראש מועצת אבן יהודה, גדי כרמלי, לפיירברג והתנצל בפניה. לדבריו, הדברים הפוגעים של הררי וברדוש נכתבו על דעתם בלבד, ואינם משקפים את עמדת כלל התושבים. "אני בוש ונכלם בכותבים ובכתובים כאחד", אמר כרמלי.
  גם כותבי המכתב, שעוררו את התרעומת, חזרו בהם והסבירו שכוונתם היתה לעורר את הנושא הבוער בעצמותיהם. "אני מתנצל בפני כל תושבי נתניה ובפני ראש העיר. בגלל האיחוד המתוכנן כתבנו את הדברים על מנת לחדד אותם ואני שב ומתנצל", אמר אבי הררי.
  "אם חלילה אחד מהתושבים נפגע מהדברים אני מתנצל בפניו", אמר עו"ד ברדוש. "יחד עם זאת כאשר ועדה ציבורית באה לדון במושא חשוב כמו חיסול רשות מקומית שאני תושב בה, אני חייב להביא לידיעת הועדה את כל השיקולים והתחושות הרלוונטיות כדי שהיא תוכל להבין מה עומד על הפרק".
  יו"ר סניף שינוי במרכז השרון, ארנון שדה, אמר כי ברדוש פנה לשינוי כדי להיות מועמד המפלגה באבן יהודה, אך המפלגה טרם קיבלה החלטה בנושא. "לאור התבטאויותיו של עו"ד ברדוש אני בספק אם יוכל לייצג את שינוי או להתמודד מטעמנו", אמר ארנון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גידי אשכנזי
  מרים פיירברג. זה פוגע
  צילום: גידי אשכנזי
  צילום: משה גלעד
  פארק החוף בנתניה. סמל שלילי?
  צילום: משה גלעד
  מומלצים