שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  טיפול אלטרנטיבי: מניידת צדיקים ועד זיקיות תימניות
  תחת כל עץ רענן מלבלב היום, לצד מרפאי הגוף והנפש הקונבנציונליים, מטפל אלטרנטיבי. אחיזת עיניים או תיאוריה עם בשר? ישפטו המטופלים. הצצה לחמש קליניקות אקראיות וד"ש משרי אריסון, טוביה צפיר, איילה חסון ואבי קושניר

  הטלטלה המיסטית העוברת על החברה הישראלית שוברת שיאים חדשות לבקרים. את ספת הפסיכולוגים ומשרדי היועצים המקצועיים מחליפים מטפלים אלטרנטיביים שצצים ומלבלבים תחת כל עץ רענן. זאת קוראת בקלפים, ההוא סופר כבשים, זה מפריח לחשים, ההיא חונקת שדים. אין גבול לז'אנר.
  התעשייה הזאת לא הייתה צוברת נפח אלמלא היה לה ביקוש, ויש ברוך השם. לפעמים מדובר בשיטות טיפול מוכחות המעוגנות במחקר, במקרים רבים בשרלטנות צרופה. ואשרי המאמין.
  יצאנו לשטח ונפגשנו, על תקן משקיפים, עם חמישה מטפלים אקראיים. קטונו לשפוט. דבר אחד בטוח – עוזר או לא, מחלק מהטיפולים האלה חוזרים עם מנה בריאה של צחוק. וגם זה משהו היום.

  תחתונים אדומים לזירוז ההריון

  מטפל: ד"ר מרק ליטווק
  שיטת טיפול: ריפוי בצבע ודיקור בכף היד
  "אם תיתקלי באנשים עם צבע על פרקי ידיהם, אל תיבהלי, זה רק כדי שיהיה להם יותר טוב", מרגיע ד"ר ליטווק, רופא קונבנציונלי שנחשף לתורה בזכות נזיר טיבטי, ומאז לא נח לרגע ומנסה להביא מרפא ומזור לכל מי שחפץ. דלקות? התכווצות שרירים? בריחת שתן? לחץ דם? מריחה קלילה על כפות הידיים והאצבעות באמצעות טוש צבעוני (ד"ר ליטווק יודע איזה צבע), ואתם בדרך לריפוי.

  - זה נשמע יותר כמו קסם של קליוסטרו.

  "גם אותי זה הצחיק בהתחלה, עד שראיתי. אחר כך הצטבעתי בעצמי, ונתפסתי. תוצאות תוך חצי שעה. אבל אי-אפשר סתם ככה להתמרח, לכל צבע יש אופי׃ שחור טוב להורדת חום. כדי לחסל ליחה יבשה רצוי ללכת על ירוק. אם אתם סובלים מכאב גב או דלקת בשריר, מהרו לצבוע בחום. התקררתם מהמזגן? נסו אדום או צהוב (תלוי בעוצמת ההתקררות). על החלק הפנימי האמצעי העליון של הבוהן, בשתי הידיים. אם תדייקו, מבטיח ליטווק, יהיו גם יהיו תוצאות.
  עוד טיפים: לנשים המתקשות להיכנס להריון מומלץ ללבוש תחתונים אדומים ("הצבע משפיע על זרימת הדם"). לחולי סוכרת - לזלול ירקות ירוקים (כרוב, פטרוזיליה) ולרדת על מיצים בעלי צבע דומה. אם, לא עלינו, אתם סובלים מנדודי שינה, צבעו את קירות חדר השינה באפור-עכבר. ומורות שמעוניינות שתלמידיהן יקלטו טוב יותר את החומר בכיתה, ייטיבו לעשות אם יציבו פסל אדום בפינה.
  רשימת המפורסמים שטופלה אצל ד"ר ליטווק בהחלט מכובדת. למשל, השחקן אבי קושניר והכתבת המדינית של ערוץ 1, איילה חסון. "תצייני שגם שרי אריסון היתה אצלי", מעדכן ליטווק.

  מתחיל במלמולים, נגמר בטלטולים

  מטפל: אליהו מדמוני
  שיטת טיפול: תיקשור להוצאת אנרגיות שליליות בטלטולים

  - מאיפה הרעיון?

  "מאליהו הנביא. הכוח שלי הוא עוד מבטן אימא. שתדעי, לא למדתי את זה, זה בא לבד".

  - במה זה שונה מהוצאת דיבוק?

  "זה מוציא גם דיבוק".

  - מה בדיוק אתה עושה?

  "המטופל עומד מולי. אני מתחיל למלמל מלמולים, מתחבר לכוחות עליונים, ותוך דקה הוא מתחיל להרגיש את הפעילות של הקדוּשה".
  הקדושה מושגת תוך טלטול הגוף מצד לצד, פעולה שאמורה לרוקן מהמטופל את כל הנאחס ולשחרר אותו מהכובד הרובץ עליו, כולל דיכאון ומחלות. איך זה עובד? אור אנרגטי חזק חודר לגוף ודוחף את האנרגיה השלילית החוצה. המטופל חש בזרמים היוצאים מאצבעות הידיים ובהונות רגליו. הפעולה נמשכת בין עשר לעשרים דקות, ומדמוני משוכנע: "קשה מאוד לפגוע באדם אחרי פעולה כזאת, כי מערכת ההגנה שלו הופכת לאטומה ומונעת חדירה שלילית של מערכות כמו קנאה וצרות עין".

  - את מי טלטלת, למשל?

  "חיזקתי להרבה נשים עקרות את מערכת האור והפכתי אותן לאמהות. ריחפתי מעל בטנן באור קדושה, תוך כדי תפילה לאליהו הנביא. זה עבד".
  באחרונה התוודעו לטיפולים של מדמוני גם אנשים ברוסיה, ארה"ב ויוון, שלדבריו אף הטיסו אותו על חשבונם רק כדי שיוציא אותם מהבאסה. בראש מצעד אנשי הבוהמה שפוקדים את ביתו של המתקשר ממושב הודיה, מתנוסס טוביה צפיר: "נכון אני סקפטי, אבל אליהו נטע בי אמון. אני מרגיש ממנו אנרגיות חיוביות. מה זה חשוב מה הוא עשה לי, העיקר שאני מתנקה מכל הג'יפה ויוצא כמו חדש".

  בחסות 12 צדיקים

  מטפלת: חיה מלכה-שיר
  שיטת טיפול: הוצאת אנרגיות שליליות מהבית באמצעות צדיקים
  הגברת שיר התזזיתית הפכה למיני-סלבּ כשפרצה לתוכנית הטלוויזיה של אייל קיציס וטל פרידמן. "הכל אנרגיה", מסבירה שיר את הטכניקה שלה. "בגלגול קודם הייתי שאמאן אינדיאני, טיפלתי באנשים דרך ריקוד. היום הטיפול עובר דרך ויברציות בגוף. מישהי שמתקשרת עם משה רבנו אמרה לי 'חיה, נמצאים מעליך חמישה צדיקים'. כשהלכתי לרבנית, היא ראתה איתי שלושה צדיקים: הרמב"ם, חוני המעגל והבן איש חי. אחר-כך התווספו עוד ועוד.
  היום כשאני מגיעה לנקות בתים מאנרגיות רעות, מלווים אותי כבר 12 צדיקים, אם כי אני לא יודעת אם כולם עובדים באותו זמן. יכול להיות שכמה צדיקים עובדים על טיהור וכמה על מודעות. לכי תדעי".

  - איך עוזרים לך הצדיקים?

  "אני נכנסת לבית, עוברת מחדר לחדר, מזהה פינות רעות. למשל, מישהו שישב עצוב או עצבני על כיסא, או מישהו מודאג, שרוי בדיכאון, שנרדם על הספה. ואז אני מנקה את הפינות, עושה טיהור בעזרת הצדיקים, עוברת על יד כל פינה ורהיט ואיפה שלא טוב מקבלת ויברציות, ודרך זה מתנקה כל הסביבה.
  "אנשים מרגישים בתוך הבית לחץ, דיכאון, פחדים, דאגות, עין הרע. את כל אלה אני מפוגגת מהמרחב האווירי של הבית החוצה. במקביל אני נותנת הנחיות איך לא להחזיר את האנרגיה השלילית".

  ניקוי אנרגיות לצלילי שופר

  מטפל: הרב אליהו עזרד
  שיטת טיפול: סילוק רעות חולות בתקיעת שופר
  הרב אליהו עזרד ממכללת "אחלמה" לתורה קבלית בתל-אביב צבר מיומנות בסילוק רוחות רעות. "המטופל מתיישב מולי ועוצם עיניים. אני מתחיל לתקוע בשופר סביבו ולתוך מרכזי האנרגיה שלו - למוח הקדמי, האחורי, לידיים, לרגליים. לאט-לאט מתחוללים שינויים. לפעמים מיד אחרי הטיפול, במקרים נפשיים מסובכים רק אחרי 10-20 טיפולים".

  - סתם תוקע בשופר?

  "לפעמים יש הפרה באיזון, ואז אני מכוון את צלילי השופר למרכזים הנגועים ומאפשר זרימה נכונה ומאוזנת בגוף. לפי הקבלה, אנשים שרויים בדיכאון, סכיזופרניה או מאניה-דפרסיה, בגלל רוח רעה שנכנסה לגוף וגרמה לפיצול האישיות. מדובר ברוחו של אדם שנפטר, שנשארה בכדור הארץ ונדבקה לאדם אחר.
  "השופר משמש גם לניקיון אנרגטי. הבנאדם סופח אליו, כמו מגנט, אנרגיות לטוב ולרע, ותפקיד השופר לשחרר את הכעסים ואי-השקט".

  - עם חצוצרה זה לא ילך?

  "אין מה להשוות. לשופר מבנה ספירלי הדומה למבנה הזרימה הקוסמית: כמו המעיינות בנחלים, כמו הגשם שיורד בצורה ספירלית, כמו הזרימה של האור. גם תאי ה-DNA בנויים בצורה ספירלית. השופר בעצם מזכיר לגוף ולנפש את המבנה האנרגטי, ובזה מאזן אותו".

  ללמוד מהקיפוד והזיקית

  מטפל: ד"ר אבי ליליאן, וטרינר
  שיטת טיפול: בעזרת בעלי-חיים
  בקליניקה הרמת-גנית של ד"ר ליליאן, מנהל מכללה לטיפול באנשים באמצעות בעלי חיים, תחום שצובר תאוצה ומעוגן בפסיכולוגי – אפשר למצוא בין היתר קיפודים וזיקיות תימניות (קיפוד תימני עוד אין בארץ). הזיקית, ייבוא טרי מתימן, ניחנה במבנה מיוחד, כשעל ראשה מתנוססת קרן.
  ליליאן: "רק לראות את הזיקית אוכלת זבוב, כשהיא משלחת לשון ברוגע ולא מתנפלת, וכבר אפשר ללמוד ממנה הרבה. למשל, לאכול בצורה מסודרת, או לא לחשוש שמישהו יגנוב לך את האוכל".

  - והקיפוד?

  "הקיפודים מתאימים למישהו שרוצה רגישות יתר. גירוי הקיפוד המאולף מתנהג לגמרי אחרת מקיפוד רגיל. הוא אוכל לנו מהידיים ונותן שילטפו אותו. מה שמכניס את המטופל למצב של רוגע ותורם להעלאת רמת הקשב וקבלת המטפל".

  - מה עניין הזיקית לרמת-הקשב?

  "הזיקית, בעלת דם קר, מזכירה טבע קדמון. שתי העיניים שלה לא מסתכלות לאותו כיוון, וזה נראה קצת בדיוני. כמו החיה הענקית בסרט 'גודזילה', כמו דינוזאור קטן. כשיש מפגש בין מטופל וחיה מוזרה, יש להם נושא שיחה משותף. המטופל מתעניין בחיה ודרכה משליך על הבעיות האישיות שלו. במקום לספר על עצמו, במקום לקטר כמה רע לו, כמה הוא שונה, מוזר, נכה – הוא יתרכז בחיה. ככל שהחיה מוזרה יותר, כך ייטב".

  - למי זה מתאים?

  "הטיפול בחיות עובד גם על טיפוסים היפראקטיביים, אנשים דחויים, או עולים חדשים שהמעבר מארץ לארץ טראומטי עבורם. הם מגיעים לפינת החי ומדובבים את החיות, מגלים פתאום שהקיפוד בכלל ביישן ומתקשרים ומזדהים עם הזיקית המוזרה. לבני-אדם יש קשר קדמוני עם החיות. לא יעזור, באנו מהטבע. ברגע שאנחנו מתחברים אנחנו נפתחים".
  הטיפול באמצעות בעלי-חיים תורם רבות, על-פי ד"ר ליליאן, גם לחולי איידס, "אנשים שיכולים לחלוק צער במפגש עם החיה". הוא גם מתאים לבתי-אבות. "ככה חווים אנשים מבוגרים ליטוף ומגע, פורקים את הגעגועים לנכדים, אפילו את הזיכרונות מהשואה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "טיפול אלטרנטיבי: מניידת צדיקים ועד זיקיות תימניות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  תקיעת שופר לסילוק רעות. הרב אליהו עזרד
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: צביקה טישלר
  "הרבנית ראתה איתי שלושה צדיקים". חיה מלכה שי"ר בפעולה
  צילום: צביקה טישלר
  צילום: שאול גולן
  "הצבע משפיע על זרימת הדם". ד"ר מרק ליטווק
  צילום: שאול גולן
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים