שתף קטע נבחר

שוב מהומות בבר-אילן: שוטר נפצע קל

זה השבוע השלישי ברציפות שמאות חרדים מיידים אבנים בכביש בר-אילן. שוטר נפצע מאבן שפגעה בראשו, ושבעה חרדים נעצרו

שוטר נפצע אחר הצהריים (שבת) באורח קל בראשו מאבן שיידו לעברו חרדים בכביש בר-אילן בירושלים.
על אף שחברי הבד"ץ של העדה החרדית התחייבו השבוע בפני המשטרה שימנעו חזרה של המהומות שהיו בכביש בשבועיים האחרונים, התאספו בכביש שוב מאות צעירים וילדים חרדים. הסדרנים שהציבו רבני הבד"ץ במקום, לפי הסיכום עם המשטרה, לא מנעו את המהומות שהתפתחו.
תחילה השליכו הילדים ביצים לעבר כלי רכב נוסעים והבעירו פח אשפה. לאחר-מכן החלה מאות חרדים, שהתגודדו בצומת הרחובות בר-אילן וצפניה, ליידות אבנים לעבר כלי רכב נוסעים. כאשר באו שוטרים למקום כדי לעצור את יידוי האבנים, יידו החרדים אבנים גם לעברם, וכך נפצע השוטר. הוא פונה לבית חולים. שבעה חרדים נעצרו בחשד שהתפרעו, השליכו אבנים ואף תקפו שוטרים. שניים מהם, קטין ובוגר, נעצרו בצומת סנהדריה.
ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, אמר כי מעשי האלימות בכביש בר אילן רק מחזקים אותו בעמדתו שיש לשמור מכל משמר על הסטטוס-קוו בעיר. "איש לא יכפה עלי לעשות מעשים בניגוד לעמדה זו תחת אלימות", אמר.

המהומות התחדשו אחרי שנים של שקט

לאחר שש שנים של שקט בכביש בר-אילן, חודשו בשבועות האחרונים ההפגנות האלימות של חרדים המבקשים למנוע נסיעה של כלי רכב בכביש. מדובר בעיקר בבני-נוער ובצעירים, ורבני העדה החרדית טוענים שהם מתנגדים ליידוי האבנים.
גורמים במשטרה אמרו כי הם רואים בחומרה רבה את ההתפרעויות בכביש, ובכוונת המשטרה לתגבר את כוחותיה במקום בשבוע הבא.
במהלך השבוע נפגש מפקד מחוז ירושלים, מיקי לוי, עם חברי הבד"ץ של העדה החרדית. הם התחייבו בפניו שיציבו סדרנים מטעמם, יחד עם ועד השכונה, שימנעו יידויי אבנים, השלכת אשפה, וכל ניסיון חסימה של הכביש. כמו כן הם התחייבו לפרסם מודעות גדולות המגנות את הפרות הסדר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלירן טל
כביש בר אילן היום. חמישה נעצרו
צילום: אלירן טל
צילום: מאור בניטה
שוטר נפצע קל
צילום: מאור בניטה
צילום: מאור בניטה
כביש בר אילן ירושלים חרדים הפגנות
צילום: מאור בניטה
מומלצים