שתף קטע נבחר

חולון: מציירים על ארונות חשמל

מטרת הפרויקט הניסיוני: שיפור חזות הרחובות. אמן מחולון יזם הרעיון בשיתוף העירייה וחברת החשמל

האמן יוסי בן שושן, תושב חולון, יזם לאחרונה, בשיתוף העירייה ומחוז דן של חברת החשמל, פרויקט נסיוני, שבמסגרתו יהפכו ארונות החשמל ברחובות העיר למיצגים אמנותיים. ניצנים ראשונים של הפרויקט ניתן לראות בימים אלה על ארונות חשמל ברחובות חנקין, שעליהם צוירו ציורים צבעוניים. העירייה שילמה את שכרו של בן שושן וחברת החשמל נושאת בהוצאות על חומרי הצביעה והציוד שיידרשו.
בן שושן סיפר: "הרעיון המרכזי היה לשלב את הנוף הסביבתי עם מסרים המתאימים לילדים ומסרים סביבתיים. לשמחתי כבר בשלב העבודה הראשוני עצרו תושבים רבים ליד ארונות החשמל והתפעלו מהשינוי המרענן ומהשיפור בחזות הרחוב כולו".
כדי להתאים את הציורים על ארונות החשמל לסביבת הנוף שבו הם נמצאים, הוחלט לצייר עליהם בעלי חיים שאופייניים לישובים אורבניים בשילוב אלמנטים המתאימים לילדים. כך לדוגמה צוירו על אחד מארונות החשמל בחולון ארון ספרים שמתוכו יוצאת תולעת ספרים, ינשוף וקבוצת ציפורים במעין שעת סיפור ועוד דמויות רבות של חיות.
מנהל מחוז דן של חברת החשמל, לזר פוקס, מסר: "חברת החשמל שואפת לכך שמתקניה ישתלבו בסביבתם, ופרויקט הציור על ארונות החשמל עונה על מדיניות זו". פוקס הוסיף כי פרויקטים מסוג זה הם חלק ממדיניות רחבה יותר של חברת החשמל, הפועלת בכל ימות השנה לשמירה על איכות הסביבה ולחיזוק הקשר עם הקהילה.
ראש העירייה, מוטי ששון: "כעיר השמה דגש על תרבות ואמנות בתחומה, החלטנו לרתום גם את ארונות החשמל לטובת הנושא. בדומה לפיסול הסביבתי ברחובות העיר ובגנים, גם הציורים האלה יתרמו רבות לאסתטיקה ולחזות העיר".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
בקרוב בחולון: מארונות חשמל למיצגים אמנותיים
צילום: גבי מנשה
מומלצים