שתף קטע נבחר

התחלות

איך מתחילים עם בחורות? אילו אמצעי מודיעין יש להפעיל בזירת המפגש ומה כדאי לומר לאישה שמולך? המדריך של זואי ינסה לעזור לגברברים שבחבורה לעבור בשלום את הרגע הקריטי.

איך מתחילים עם בחורות? שאלה טובה, לא? הלוואי והיו לי תוצאות מחקר מוכחות שהייתי יכולה להגיש לכם בראשי פרקים, גברברים יקרים ולפתור לכם אחת ולתמיד את הקושיה הנ"ל. אז זהו, שאין. מה שיש, הוא כמה כללים שלא חצובים בסלע, שכן, בכל הנוגע לבני אדם ובמיוחד לנשים, דברים אינם ברורים מאליהם, לכן, כמו שלמדנו בשיעורי הלשון: "לכל כלל ישנם יוצאים מן הכלל".
ידיד שלי טען בזמנו, שהוא גילה את השיטה האולטימטיבית להתחלות עם בחורות. לפני כמה שנים טובות, בעודנו ישובים כל החבר'ה בפאב הבית שלנו, הוא הגיע עם מבט "יוריקה" בעיניים, כולו אחוז תזזית. "חברים, מצאתי", הודיע חגיגית והושיט לנו פתק אשר נראה ממבט ראשון כדף נייר רגיל לחלוטין. "זה הפתרון האולטימטיבי", הוא חייך חיוך מדושן עונג. על הפתק הקטן היה מודפס כיתוב בזו הלשון:
"שלום לך, את ממש מוצאת חן בעיני, אני מעוניין להכיר אותך ואשמח אם תרשמי למטה את שמך ומספר הטלפון שלך. תשובתך היא (ופה היו מספר ברירות מחדל): 1. בשמחה. 2. לא תודה, לא מעונינת. 3. חבל, יש לי חבר, אבל… 4. אחר. (בהמשך היה משוב) גם אם את לא מעונינת אשמח שתחווי את דעתך הכנה על דרך התחלה זו ותציעי הצעות לשיפור (ופה התווספו מספר שורות ריקות למילוי בכתיבה חופשית)"
מיותר לציין שאחרי התגובות הצוננות - מזלזלות משהו שקיבל מאתנו, התלהבותו התרסקה לרצפה וסימן השאלה הגדול בנוגע להתחלות, נותר מרחף מעל ראשנו והזכיר לנו את העובדה שבעצם אנחנו לא יודעים דבר. אז מה בכל זאת? אתם שואלים. רק על עצמי וניסיוני האישי לספר ידעתי, ואם אוכל לתרום ולו במעט ולהקל בביצוע המשימה הקשה, את שכרי קיבלתי. להלן מוגשות לכם מספר המלצות שיכולות במקצת לסדר את הדברים:

בחינה עיונית מוקדמת

אז ראית אותה, יפה וקורנת, לוגמת בחינניות את הדיאט קולה שלה ומפיצה מבטים משועממים לסביבה. אתה רוצה לגשת אליה, אך רגע! החיפזון מהשטן, חבוב. קודם יש לבדוק את הקרקע ולעשות הכנה קצרה על מנת להגיע מוכנים יותר לבחינה המעשית. התבונן בה קודם, הפעל את חושיך החדים ביותר ונסה לקלוט ממנה ומתגובותיה (בשיחות עם חברות למשל) ככל שאפשר את שפת הגוף והלך הדברים.
האם היא מנפנפת את הגברים שמתחילים איתה? ואם כן, האם היא עושה זאת בביטול או בהתעלמות מוחלטת כאילו היו דני-דין (או אז מדובר בפקאצה קשה לפיצוח) או שמא היא מחייכת ונכונה להזמנה של כל גבר טוען לכתר הפוזל לכיוונה (ואז יכול להיות כי מדובר בעלמה חסרת ביטחון המחפשת חיזוקים).
האם יש בך חשד כי מדובר במפלרטטת סדרתית? לדוגמא, שים לב לעפעופים. אלא אם כן הבחורה מרכיבה עדשות מגע, אין כל סיבה הגיונית אחרת המצריכה הפעלת עפעפיים כה אינטנסיבית. תדירות משחקה בשיערותיה גם היא מהווה אינדיקטור מצוין, שכן, למיטב ידיעתי שיער אינו מצריך נגיעות תמידיות על מנת לשמור על הברק. מדובר בשני סימני פלרטוט מובהקים.

הכנת הקרקע

אוקי, אז צפית בה מספר רגעים, מספיק על מנת להבין עם מי יש לך עסק והאם אתה עדיין מעוניין בנערה יפת העיניים וטובת המראה. כעת כל שנותר, הוא לידע אותה שאתה מעוניין. לפני שאתה ניגש למלאכה, הסתכל לכיוונה, חייך ואם אפשר, בהה בה מעט (אך השתדל להימנע מהוצאת גלגלי עיניך אלא עשה זאת בנועם ובעדינות). בדוק, האם היא מסתכלת לכיוונך? האם היא משתפת פעולה ומחזירה מבטים גנובים? חייך אליה. ראה האם היא מחייכת אליך בחזרה. אם כן, קיבלת את האישור שלך, יש לך פידבק חיובי. אתה מוכן לצאת לקרב.

במלחמה כמו במלחמה

עכשיו, לאחר שעשית "הכנה מוקדמת" הנך מוכן ומשופשף לקראת הדבר האמיתי. אם מדובר בסביבה "עוינת" כגון מועדון או בפאב, חכה עד שהיא תיגש לבר או למקום יותר מבודד , שכן, מטרתך הראשונית היא להפריד אותה מחברותיה, שכן, בנות בקבוצה הן כמו להקת פיראנות המורעבות לבידור זול, כך תתפוס אותה נטולת פוזות (או לפחות נטולת סביבה שגורמת לה לעטות עליה את פאסון הכוסית הבלתי מושגת) ופתח אתה בשיחה.
אם היא בבר, שאל אותה מה היא שותה ואם כדאי לך גם להזמין את זה, תעיר איזו הערה מתוחכמת (אבל לא מתחכמת!) או שפשוט אמור "שלום" עם חיוך על שפתיך וראה כיצד היא מגיבה, אם היא מחייכת או שמא מתעלמת באלגנטיות. שים לב לניואנסים הקטנים, ואז, כשאתה רואה שיש אישור חיובי להמראה, פתח בשיחה.

מודרן טוקינג

מה אומרים כשרוצים לגשת? איך אומרים כשחוששים? פה אינני יכולה לעזור, אך בסקטור ה"מה לא להגיד וכיצד לא להתנהג?", אוכל לתת מספר טיפים שיקלו על חיי הגברבר הממוצע:
לעולם, אבל לעולם, אל תתחיל עם בחורה במשפט נדוש שקראת באיזה עיתון או באי מייל משורשר שקיבלת לעבודה. תן לנו את הקרדיט שכבר שמענו וראינו את זה, וסביר להניח שגם תהיה באמתחתנו תשובה קוטלת מוחצת שתמחק לך את החיוך מהפרצוף וכתוצאה מכך את הביטחון וחבל.
בנות מריחות פחד. לפני שתיגש אל בחורה, אזור אומץ ממקומות שעוד לא היו לך, אך זכור! הפגנת עודף ביטחון הגובל בשחצנות היא אסורה בתכלית האיסור. היה בטוח בעצמך, אבל אל תגזים בבקשה. הגברים "החביבים" עליי ביותר הם טיפוסי ה"אני-כוסון-ואני-יודע-שאת-רוצה-אותי".
לעולם אל תשאל למספר הטלפון שלה בחמש הדקות הראשונות. השתדל שלא לדחוס אל תוך שיחה בת מספר רגעים את כל מעלותיך. זה נשמע מתנשא, מאולץ ומיותר, כאשר מדובר בסגנון ה: "היי, אני גיא, לפני חודש וחצי חזרתי מטיול של שנתיים מסביב לעולם וזה מיד לאחר שהשתחררתי מהצבא (הייתי קצין בסיירת מטכ"ל), כעת אני עובד כסמנכ"ל לענייני פלצנות בחברה בתחום ההיי-טק. איך אמרת שקוראים לך?" .
בשיחה עמה, תנסה בכל זאת לנדב מידע חיובי מועיל על עצמך, אבל תן לה גם לדבר, שאל אותה שאלות מידע, הקשב לה והתעניין בדבריה. אנחנו אוהבות גברים שמקשיבים לנו ולא כאלה הנוקטים בשיטת "פגע וברח" ורוצים להפגין את מעלותיהם והידע הנרחב שלהם ללא נתינת אפשרות להשחלת מילה.

תודה אבל לא תודה

אם הבחורה אינה מעונינת, אל תמשיך להציק, אל תעורר את זעמה בהערות בסגנון: "יאללה יאללה, למה מי את חושבת שאת בכלל?". היא פשוט לא מעונינת, ובינינו ? מותר לה. מה גם, שאין צורך בהיעלבות, התשובה שלה, מעצם היותה אדם כמוך וכמוני יכולה לנבוע מהמון גורמים חיצוניים שלאו דווקא קשורים אליך באופן אישי (פרידה מחבר, מבחן חשוב למחרת וכו'). בסופו של דבר ושישאר בינינו ? אם אתה מוצא חן בעיניה, זה לא כל כך חשוב מה תגיד, אלא יותר מה לא תגיד. ואם אמרה העלמה "איי דו", אני רוצה הזמנה לחתונה. ושיהיה בהצלחה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אלדד רפאלי
לבדוק את הקרקע ואת תנועות העפעפיים.
צילום אלדד רפאלי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
לבודד אותה מחבורת הנשים סביבה.
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: פאראמונט
ולגשת בחיוך חינני אך רגיש.
צילום: פאראמונט
מומלצים