שתף קטע נבחר

המפלגה הסוציאל-דמוקרטית: גם ח"כים מהעבודה בדיונים

הנהלת מרצ בחרה צוות שינהל את המו"מ עם האישים השונים שיחברו למפלגה החדשה, בהם ביילין וברונפמן. בינתיים נמשכים דיוני הצוותים הרעיוניים. ל-ynet נודע כי משתתפים בהם גם חברים בעבודה

עוד צעד לקראת הקמת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה: ביום חמישי בחרה הנהלת מרצ את הצוות האירגוני, שינהל את המשא ומתן עם תנועת שחר בראשות ד"ר יוסי ביילין והתנועה הדמוקרטית בראשות ח"כ רומן ברונפמן. הצוות ידון גם עם גופים, תנועות, מפלגות ואישים פוליטיים שיהיו מעוניים לחבור למפלגה החדשה, אשר אמורה לקום זמן קצר לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, שיתקיימו בחודש אוקטובר.
בצוות האירגוני של מרצ חברים כל ששת חברי הסיעה בכנסת, חברי הכנסת לשעבר אילן גילאון, מוסי רז ונעמי חזן, יו"ר צעירי מרצ עופר גוטמן, מזכ"ל המפלגה מיכל שוחט ויו"ר פורום הנשים במרצ, מיכל רוזן.
במהלך המשא ומתן ייקבעו, בין היתר, אחוזי הייצוג של הגופים השונים במפלגה החדשה, המבנה האירגוני של המפלגה והדרך בה ייבחרו נציגיה ברשימה לכנסת.
בתוך כך, ממשיכים בעבודתם הצוותים הרעיוניים בראשות פרופ' נעמי חזן, במטרה להכין את מצע המפלגה החדשה. ל-ynet נודע כי בחלק מהפגישות השתתפו גם כמה מחברי מפלגת העבודה, בהם חברי כנסת.
לדברי פרופ' חזן, הצוותים צפויים לסיים את עבותם לקראת החגים. "התחלנו לפני חודשיים לערוך בירורים במגוון נושאים - ביטחון, כלכלה, זכויות אדם, זהות ישראלית, תרבות ועוד", אומרת חזן. "אנחנו בעיצומו של תהליך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
"נסיים בחגים". חזן
אתר הכנסת
מומלצים