שתף קטע נבחר

שקד בת ה-16 נרצחה במהלך "חיסול חשבונות"

בפתח בית שלחוב עמדו היום חברותיה של שקד בת ה-16 ובכו. הן לא הצליחו להבין מדוע חברתן לא תחזור איתם ללימודים, לאחר שנפלה קרבן לכדור תועה, במהלך עימות ירי קטלני במרכז אשקלון

רצח אכזרי במרכז אשקלון: שקד שלחוב, נערה בת 16, נרצחה הלילה (יום ב') לאחר שנורתה בראשה במהלך "חיסול חשבונות" על רקע פלילי. חברה שהיתה עמה ברכב והנהג, בן 23, נפצעו קל עד בינוני.
האירוע כולו התרחש סמוך לחצות. שתי החברות נסעו בסוזוקי הלבנה של ידיד שלהם. "שקד אמרה לנו שהיא הולכת לסיבוב עם ידיד שלה, והיא תיכף חוזרת", סיפרה אחת החברות. כאשר חלפו שתי הנערות והצעיר בצומת הרחובות רבין-נווה דקלים, הגיח לעברם רכב אחר, שממנו נורו מספר יריות. שקד, שישבה ליד הנהג, נפגעה מכדור שפגע בראשה, ונפצעה באורח אנוש. היא נפטרה מפצעיה בבית החולים "ברזילי". חברתה נפגעה בידה והנהג נורה בחזהו.
כוחות משטרה רבים, ובראשם מפקד המחוז, ניצב משה קרדי, הגיעו למקום, וניסו לתפוס את היורים, אך ללא הצלחה. חקירת הפרשה הקשה עדיין נמשכת.
לבית המשפחה זרמו משעות הבוקר המוקדמות עשרות חברים, בעיקר חברותיה של שקד, שעמדו בפתח הבית ובכו. שקד שלחוב היא בתו של איש הביטוח והתיווך אמיר שלחוב, דמות מוכרת בעיר אשקלון. באורח טראגי הוא בחר לקרוא למשרד התיווך שלו 'תיווך שקד'.
"בחלומות הכי גרועים שלי לא חלמתי שאני אגיע לסיטואציה כזו", סיפר היום האב. "אתה שומר על הילדה שלך שלא תיאנס, שלא תפגע בתאונת דרכים, ופתאום יורים לילדה שלך בראש? זה דבר שלא נתפס ולא מובן לי. באותו לילה כשיצאה היא הבטיחה לחזור בחצות, כיוון שלילה קודם היא חזרה מאוחר, חשבנו שכדאי שנציב לה גבולות. חברה שלה שיכנעה אותה להצטרף לסיבוב באוטו, ואין לה שום קשר לבחור שנהג באוטו, שאני אגב, מעולם לא שמעתי את שמו. בחצות בערך הגיע חבר של הנהג ואמר שכנראה שקד הייתה מעורבת בתאונת דרכים. רק כשהגענו לבית החולים ברזילי - הבנו מה קרה".
שקד למדה בתיכון עירוני מקיף א' במגמת תקשורת. "היא הייתה ילדה חכמה מצחיקה ושנונה. היא כל-כך אהבה את החיים אבל לא הספיקה לחיות אותם", סיפרה אחת החברות. "עכשיו היא כבר לא תחזור אתנו לבית הספר בסוף החופשה", אמרו התלמידות, כשהן עדיין מתקשות להאמין.
במשטרה מתקשים לפי שעה לפענח את הרצח, וחקירתו הועברה לידי היחידה המרכזית הדרומית, שחוקרת את כל אירועי הפשיעה בעיר. הצעיר שנהג ברכב מוכר למשטרה, ולהערכת המשטרה ככל הנראה היה מדובר בחיסול חשבונות על רקע פלילי.
הערכת המשטרה היא כי שקד שלחוב נפלה קורבן לכדור תועה והירי כוון לאדם שהיה אמור לשבת ליד הנהג, יניב רווח, המוכר למשטרה. למרות שמדובר באחד מהרחובות הסואנים ביותר בעיר, מתקשה המשטרה למצוא עדים לירי.
במשטרה מודאגים מההתפתחויות האלימות האחרונות באשקלון וחוששים לחזור לתקופת "מלחמת הכנופיות" שהתרחשה לפני כשנתיים. לפני מספר ימים נמצאו בעיר שני מטעני חבלה שהונחו על רקע פלילי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דני סלומון
שקד שלחוב ז"ל
צילום רפרודוקציה: דני סלומון
צילום: סי די בנק
ניסיון חיסול? (אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים