שתף קטע נבחר

מקימים טיילת במאחז לא חוקי - שמיועד לפינוי...

בין ההתנחלות בית אל למאחז הבלתי חוקי גבעת ארטיס נבנית כעת טיילת חדשה. הפרויקט מומן על ידי משרד התיירות והקרן הקיימת. "כנראה שהטיילת לא תוצף בתיירים בזמן הקרוב", הודה גורם בכיר ביש"ע. שרון: "נמשיך לפנות מאחזים"

במערכת הביטחון שוקדים בימים אלה על הרכבת רשימת המאחזים המיועדים לפינוי, ובהם ככל הנראה גם המאחז בגבעת ארטיס שבאיזור רמאללה. זה לא מונע ממשרד התיירות ומהקרן הקיימת להשקיע יותר ממיליון שקל בטיילת מרשימה, שנבנית בימים אלה בין ההתנחלות בית-אל למאחז הבלתי חוקי - כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות".
במאחז בגבעת ארטיס עשרות קראוונים, והטיילת הארוכה מובילה מראש הגבעה ליישוב בית-אל. הטיילת החדשה מציעה לתושבים שביל הליכה מרוצף, ספסלים למנוחה, ובהמשך גם עמודי תאורה ואפילו מצפור. מנקודת התצפית אפשר יהיה לראות את הכפר הפלסטיני הסמוך עין-יברוד וגם את מגדלי עזריאלי בתל אביב.
במועצה המקומית בית-אל מודים כי "קיימת בעיה של חוקיות הקרקע", שעליה בנויה הטיילת, אך הדבר אינו מונע משר התיירות, בני אלון, להשקיע בטיילת מאות אלפי שקלים. גוף ציבורי נוסף שמשקיע במקום הוא קרן קיימת לישראל.
"הניסיון שלנו מלמד שקודם בונים – ורק אחר כך מטפלים באישורים", אמרו גורמים בכירים ביש"ע. אחד מהם הודה שערכה התיירותי של הטיילת החדשה קטן מאוד: "בשבועות האחרונים לא נראו תיירים בבית-אל או בגבעת ארטיס, וכנראה שהטיילת לא תוצף במטיילים בזמן הקרוב".
ראש המועצה המקומית בית-אל, ישראל רוזנברג, אמר כי השאיפה של היישוב היא להתרחב מזרחה ולהתחבר להתנחלות עפרה. "גבעת ארטיס היא רק הצעד הראשון בדרך הארוכה", אמר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
הטיילת החדשה. מיליון ומשהו
צילום: עמית שאבי
שר התיירות בני אלון. יש כסף?
מומלצים