שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משקמים את מוזיאון הרצל בירושלים
  המוזיאון על הר הרצל להנצחת חוזה המדינה נסגר לפני 3 שנים לאחר שהוזנח במשך תקופה ארוכה. במימון הפרויקט ישתתפו הקרן לירושלים בשיתוף ההסתדרות הציונית

  לפני כמה שבועות החלו בעבודות שיקום ושיפוץ במוזיאון הרצל בהר הרצל בירושלים. הפרויקט מתבצע במימון הקרן לירושלים בשיתוף ההסתדרות הציונית, ועלותו – 2.2 מיליון דולר.
  מוזיאון הרצל הוקם בשנת 1960 על ידי ההסתדרות הציונית , כמוזיאון היסטורי המבוסס על מוצגים וחפצים, רהיטים, מסמכים וצילומים הקשורים בהרצל.
  במשך השנים הוזנח המקום והמוצגים עד שהוחלט לסגור אותו לפני כשלוש שנים. עוד בטרם נסגר המקום, התעוררה מיני שערורייה סביב מוזיאון הרצל, לאחר שהתברר שכל חפציו האישיים של חוזה המדינה מפוזרים שם על הרצפה. ארונו הפרטי של הרצל, למשל, שימש את המוזיאון לאיפסון הציוד המשרדי.
  המוזיאון המשופץ יכלול תצוגה אינטראקטיבית והביקור בו יכלול חוויה לימודית הטומנת בחובה הבנה רחבה של החזון הציוני, הרקע ההיסטורי לפעילותו של הרצל, אישיותו וניסיון לבדוק כיצד התממש חזונו במדינת ישראל של ימינו .
  המוזיאון החדש יהיה פרוס על שטח של 760 מ"ר בשתי קומות. מטרתם של הגופים המשקמים היא לסיים את העבודות ולחנוך את המוזיאון המחודש ביום השנה ה-100 למותו של חוזה המדינה – בעוד שנה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לע"מ
  חדר העבודה של הרצל. חפצים היו מפוזרים על הרצפה
  צילום: לע"מ
  חוזה המדינה. לקראת 100 שנה למותו
  מומלצים