שתף קטע נבחר

מאות סטודנטים ישראלים לא קיבלו אשרות לארה"ב

מאות סטודנטים ישראלים שהתקבלו לאוניברסיטאות בארצות הברית ושילמו עשרות-אלפי שקלים דמי קדימה, יפסידו את כל כספם ולא יוכלו להגיע ללימודים לאחר שנדחו בקשותיהם לאשרות סטודנט

לאחרונה ישנה עלייה גדולה במספר האזרחים הישראלים שבקשתם לאשרת סטודנט נדחית מסיבות שונות. כך מסר עו"ד ליעם שוורץ, המתמחה בדיני הכניסה לארצות הברית. אחת הסיבות היא קושי בהטמעתה של מערכת ממוחשבת חדשה, שמטרתה לעקוב אחר סטודנטים זרים הלומדים בארה"ב. המערכת הזאת הוקמה בעקבות אירועי 11 בספטמבר ונועדה למנוע חדירת טרוריסטים לארה"ב במסווה של סטודנטים. האוניברסיטאות האמריקניות חייבות להזין למאגר הממוחשב את נתוניו האישיים של סטודנט זר, ואלה נבדקים על-ידי האף-בי-איי והמשרד לביטחון המולדת.
"כל חוסר התאמה – ולו הקטן ביותר – בנתונים גורר סירוב אוטומטי למתן אשרה", אומר עו"ד שוורץ. "די בכך שבתיעתוק השם העברי לאנגלית יש שיבוש כלשהו – והבקשה לקבלת אשרה נדחית. סטודנטים רבים, שכבר שילמו עשרות-אלפי דולרים דמי קדימה לאוניברסיטה, הפסידו בשל כך את הכסף ואת שנת הלימודים בארצות-הברית".
מדי שנה מקבלים כ- 10,000 ישראלים אשרות סטודנט לארה"ב. עו"ד שוורץ מעריך כי כמעט 30 אחוז מהמבקשים אשרת סטודנט נענים בשלילה. עו"ד שוורץ מייעץ לכל סטודנט שפונה לאוניברסיטה בארה"ב להעביר למינהל הסטודנטים הזרים שם העתק מהדרכון שלו ולבקש שנתוניו יועברו בדיוק נמרץ למערכת הרישום הממוחשבת.
"רצוי בכל מקרה לסכם מראש על החזר שכר הלימוד או דמי הקדימה אם לא מתקבלת האשרה בזמן". בשגרירות ארה"ב בישראל סירבו להגיב על הטענות בדבר התוכנה הבעייתית, אך אמרו כי ישנן בוודאי סיבות נוספות לדחיות הרבות

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
קשיים בתוכנת המחשב מונעים קבלת האשרה
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים