שתף קטע נבחר

רובינשטיין ולפיד תוקפים את שתיקתו של גלעד שרון

היועץ המשפטי תקף בחריפות את שתיקת בנו של ראש הממשלה בחקירות. "הדבר חמור וממאיר ציבורית שבגלל חסינותו הפרלמנטרית של רה"מ, נמנעת המשטרה מחיפוש במקום מגוריו המשותף לו ולבנו גלעד", הוסיף. לפיד: הוא יכול לשתוק בכל מה שנוגע לענייניו הפרטיים - אך לא בנוגע לעניינים הציבוריים

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, תקף היום (ו') בחריפות את שתיקתו בחקירה של גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה. רובינשטיין הבהיר כי שימוש בזכות השתיקה בנושאים ציבוריים הוא פסול, כפי שאמר לא אחת בעבר.
"הדבר חמור וממאיר ציבורית במקרה בו בגלל חסינותו הפרלמנטרית של ראש הממשלה נמנעת המשטרה מחיפוש במקום מגוריו המשותף לו ולבנו גלעד, המנצל בזאת את חסינות אביו", כתב רובינשטיין בהבהרה שפירסם. הוא הוסיף עוד כי לפי הדין, עשויה שתיקה להוות חיזוק לראיות נגד אדם וכי אין שחר לטענות כאילו חקירת גלעד נעשית מטעמים של רדיפה פוליטית נגד אביו.
שר המשפטים, יוסף לפיד, אמר הערב כי כי גלעד שרון זכאי לשמור על זכות השתיקה בנוגע לעסקיו הפרטיים - "כמו כל אזרח אחר". עם זאת הוסיף לפיד כי "בכל הנוגע לעניינים ציבוריים צריך גלעד שרון למסור עדות כדי לסייע למשטרה בחקירתה". לפיד הבהיר כי לא יתערב בתהליך חקירה שמתנהל על ידי הגופים המקצועיים.
אתמול נחקר גלעד שרון באזהרה במשך כארבע שעות בפרשת ה"אי היווני", ולטענת החוקרים - גם הפעם, כמו בחקירה קודמת בפרשת סיריל קרן, שמר על זכות השתיקה.
גורמים במשטרה אמרו כי השלב הבא בחקירת פרשת האי היווני, הוא זימונו של איש העסקים, דוד אפל, לחקירה נוספת ולאחר מכן יוזמן, ככל הנראה, גם ראש הממשלה אריאל שרון לחקירה.

פרשת האי היווני

הפרשה נחשפה ב"ידיעות אחרונות". על פי מסמכים ועדויות, דוד אפל הבטיח לגלעד שרון מיליון וחצי דולרים נוספים עם השלמת פרוייקט בנייה נוסף בחו"ל. בשעת חתימת החוזה קיבל כבר גלעד לפחות 100 אלף דולר בתשלום אחד, עבור "שירותי ייעוץ". אפל אמור היה לשלם לו לפחות עוד 300 אלף דולר, גם אם הפרוייקט לא יצא לפועל.
על-פי הפרסום, בתקופה הרלוונטית להענקת התואר יועץ לבנו של שרון, ולהזרמת מאות אלפי דולרים לכיסיו, נענה אריאל שרון עצמו (שהיה בתקופת ההתקשרות בין בנו לבין אפל שר החוץ בממשלת נתניהו, ראש אופוזיציה, ולבסוף - ראש ממשלה) לבקשותיו החוזרות של אפל להפעיל את סמכויותיו הממלכתיות כדי לקרב בין איש העסקים הפרטי לבין צמרת השלטון ביוון. זאת על רקע קשיים משפטיים בהם נתקל אפל כשניסה לקדם את הקמת פרוייקט הנופש שלו ביוון.
לפני שנתיים חשף "ידיעות אחרונות" כי במסגרת ניסיון אפל לרכוש אי ביוון הבטיח איש העסקים עזרה פוליטית ולוגיסטית לשרון ולראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, כשהתמודדו ביניהם בפריימריס הפנימיים על ראשות הליכוד. בתחקיר נחשף גם כי השניים השתמשו במעמדם הממלכתי כדי להעניק לאפל עזרה בקידום הקשרים שלו עם אנשי ציבור ביוון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
מגנה. רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: שאול גולן
שותק. גלעד שרון
צילום: שאול גולן
חיים זיו
יזומן לחקירה. אפל
חיים זיו
מומלצים