שתף קטע נבחר

ההתאחדות החליטה: פתיחת הליגות תידחה

מזכירות ההתאחדות לכדורגל החליטה בצהריים לדחות את פתיחת הליגות העליונות ל-13 בספטמבר בגלל העיכוב במכירת זכויות השידור. ההחלטה טעונה אישור של הנהלת ההתאחדות. גברי לוי: "הזכיינים צריכים זמן להתארגן"

מזכירות ההתאחדות לכדורגל החליטה היום (א') לדחות את פתיחת משחקי הליגות ל-13 בספטמבר, בדיוק כפי שקרה בפגרה בעונה שעברה. ההחלטה טעונה עדיין את אישור הנהלת ההתאחדות לכדורגל.

 

הסיבה לדחייה - החלטת בית המשפט המחוזי לחייב את ההתאחדות לקיים מכרז על מכירת זכויות השידור והעיכוב שנוצר במשא ומתן בעקבות פרסום המכרז. בהתאחדות הבהירו כי אמנם הקבוצות יקבלו השנה סכומים קטנים יותר מזכויות שידור, אך המטרה היא למזער נזקים.   

 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, שהתפטרותו נדחתה עד לאחר שימכרו זכויות השידור, אמר היום: "אנחנו יודעים בפירוש שכל הזכיינים שפנו אלינו צריכים זמן להתארגן ולכן אין ספק שצריך לדחות את פתיחת הליגה. היתה אפשרות להתחיל בלי שידורים ולחכות ללחץ הציבורי, אבל העדפנו שלא לעשות כן. מאחר שיש תאריכים אלטרנטיבים למשחקים, המזכירות החליטה להמליץ להנהלת ההתאחדות לדחות את פתיחת הליגות. בכל מקרה אני חושב שהליגה לא תידחה פעם נוספת".

 

גברי לוי גם התייחס למשימות של ישראל באירופה: "לקחנו בחשבון גם את המשחקים של נבחרת ישראל מול מלטה וסלובניה וגם את המשימות של מכבי חיפה והפועל תל אביב בגביע אופ"א. אני לא חושב שנוצרה בעייה קשה מדי עם התאריכים החדשים".

 

בהתאחדות גם נשמעו קולות שטענו כי דחיית הליגה תגרום לטוטו אובדן הכנסות של כ-30 מיליון שקל. כמו כן היו גם מי שטענו שדחיית המשחקים תפגע במאמצי הנבחרת והקבוצות באירופה.     

 

חברת צ'רלטון מובילה במירוץ

 

כבר במהלך העונה החולפת היה ברור שמצבם הכלכלי של הגופים המשדרים יקשה מאוד על המשא ומתן ודרישת ההתאחדות לקבל סכומים דומים לעונה האחרונה - 21 מיליון דולר, לא היתה נראית ממשית. בנוסף, אסר בית המשפט על ההתאחדות להסמיך את חברת "צ'רלטון" לנהל בשמה את המשא ומתן עם הגופים המשדרים, מה שגרם לעיכוב נוסף בפרסום המכרז וההתדיינות עם כל מי שמעוניין לשדר.

 

ההצעה הגבוהה ביותר שהוגשה עד כה עבור כל החבילה - (שידור שני משחקים בשבוע ותוכנית סיכום מחזור) היא כיום של חברת צ'רלטון (בבעלותם של פיני זהבי ואלי אזור) - כ-39 מיליון דולר לשלוש שנים (12.5 מיליון בעונה הקרובה, 13 בזו שאחריה ו-13.5 בשלישית). JCS ספורט, בבעלותו של אביב גלעדי, תוותר ככל הנראה על המשך תהליך ההתמחרות, לדברי גורמים בענף. 

 

בשנה שעברה שילמו זכייני ערוץ 2 כ-11 מיליון דולר בעבור הזכות לשדר את המשחק המרכזי ביום שבת. ערוץ 10 הוסיף 5 מיליון דולר ועוד שני מיליון דולר בזמן פרסום שהעונקו להתאחדות. ערוץ 1 שילם 2.5 מיליון דולר וערוץ 5, שהצטרף לקראת סיום העונה, שילם כמיליון דולר.

 

גלעדי מתכוון ככל הנראה לשמש כמתווך, שימכור למעשה את הזכויות לגופי השידור בארץ, בדומה למה שעשתה חברת צ'רלטון בעונה שעברה.


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
גברי לוי. יש זמן
צילום: יוסי רוט
צילום: רפי דלויה
ההצעה הגבוהה ביותר. אביב גלעדי עם הרציקוביץ' ודידי הררי
צילום: רפי דלויה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אוהדים. עוד שבת בלי כדורגל
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים