שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה: 5 הערוצים הייעודיים יוצאים לדרך

הערוצים, שימומנו משידורי פרסומת בלבד, הם ערוץ חדשות, ערוץ ישראלי בערבית, ערוץ ברוסית, ערוץ מוזיקה ישראלית וערוץ מורשת ישראל

עכשיו זה רשמי: הממשלה אישרה היום (א') הקמת חמישה ערוצים ייעודיים שימומנו משידורי פרסומת בלבד. קודם לכן, בסוף אוקטובר, אישרה את ההחלטה ועדת הכלכלה של הכנסת.
ממשרד התקשורת נמסר, כי "על מנת לחזק את איתנותו הפיננסית של הערוץ ויכולת הפעולה שלו בשוק תחרותי, אושר למשדר ערוץ ייעודי לממן את שידוריו גם באמצעות מכירת משדריו לגורמים משדרים אחרים".

חינם, דרך הכבלים או הלווין

הערוצים הייעודיים המתוכננים כוללים ערוץ חדשות, ערוץ בערבית, ערוץ ברוסית, ערוץ מוזיקה ישראלית וערוץ מורשת ישראל.
הערוצים, שימומנו על ידי פרסומות, ייקלטו באמצעות הלווין והכבלים בלבד (להבדיל מערוץ 2, שנקלט גם באמצעות אנטנה). הערוצים הייעודיים אינם שייכים לחברות הכבלים או לחברת הלווין, והם יסופקו לציבור בחינם. בקשה לאישור גביית דמי מנוי למימונם נדחתה על ידי ועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כ אברהם פורז.

חדשות מסביב לשעון

המכרז לערוץ מסחרי נוסף (הערוץ השלישי), פורסם באוקטובר והערוץ צפוי להתחיל בשידוריו לקראת סוף שנת 2001. ו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, דורית ענבר, העריכה שבתוך שנה יצטרפו חמשת הערוצים החדשים ללוחות השידורים.
בשבוע שעבר פרסם משרד התקשורת את המכרז לערוץ הראשון מבין החמישה, ערוץ החדשות. המטרה היא ליצור ערוץ חדשות בעל אופי ישראלי מקומי: 60% מהיקף השידורים בו יהיו חדשות ותוכניות על אירועים בישראל, ו-15% מהיקף השידורים יהיו תוכניות שעניינן אירועים מחוץ לישראל.
הרישיון לערוץ החדשות יינתן ל-10 שנים, עם אפשרות הארכה בחמש שנים נוספות. בשנה הראשונה ישודרו מינימום 8 שעות ביממה ובשנה השנייה מינימום של 12 שעות ביממה. בכל תקופת הרשיון תהיה חובה לשדר בשעות 18.00-23.00.
הכנסות הערוץ יגיעו ממכירת תכנים, מפרסומות ומהכנסות ממקורות אחרים, בכפוף לאישורים שונים. הערוץ ישלם דמי שימוש באפיקי רשת הכבלים, דמי רישיון חד-פעמיים של 100 אלף שקל למדינה, ותגמולים לאוצר בהיקף של 5% מהמחזור אחרי שלוש שנים של הפעלת הרשיון.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלוויזיה בישראל. יותר מבחר
פרסומות בלבד
מומלצים