שתף קטע נבחר

בית המשפט העליון: "הרגשה לא טובה" לגבי מינוי כץ

מגדיר שופטי העליון מבקרים את מינויו של יוסי כץ לשגריר בגרמניה, בניגוד לדעת נציב שירות המדינה. התנועה לאיכות השלטון: "יש כאן שיקול זר"

שופטי בית המשפט העליון מתחו היום (יום ה') ביקורת על החלטת הממשלה למנות את חבר הכנסת יוסי כץ מ"ישראל אחת" למשרת שגריר ישראל בגרמניה.
השופט יצחק אנגלרד אמר, כי נראה ששר החוץ דוד לוי לא שקל האם מתאים למנות למשרת השגריר בגרמניה אדם שאינו חבר בסגל משרד החוץ. השופט מישאל חשין הוסיף: "יש הרגשה לא טובה, כבדה ולא נוחה שחורשים על גבו של כץ כדי לפנות אותו מן הכנסת". חשין הציע למדינה להפסיק את המלחמה על גבו של כץ, אותו הגדיר "אדם אמיץ".
הדיון בענין מינויו של כץ נערך, לאחר שהתנועה לאיכות השלטון עתרה לבית המשפט העליון. חברי התנועה טענו, כי כץ מונה למרות שהוועדה לבדיקת מינויים, בראשות נציב שירות המדינה, קבעה כי אינו בעל הכישורים הדרושים לתפקיד. לדעת התנועה המינוי נגוע בשיקול זר.
בעקבות העתירה הוציא בג"צ בחודש אפריל צו על תנאי, בו הוא מורה לשר החוץ לנמק מדוע החליט למנות את כץ לתפקיד בניגוד להמלצות הועדה.
בתחילת הדיון דרש עורך הדין רנאטו יאראק, המייצג את התנועה לאיכות השלטון, לחשוף את הפרוטוקולים של ישיבות הממשלה בהן הוחלט למנות את כץ לשגריר. השופט מישאל חשין הסכים כי מתעצם הצורך לחשוף את הפרוטוקולים, אך לפי שעה טרם הוחלט בעניין.

לפנייה לכתב/ת
אתר הכנסת
חבר הכנסת יוסי כץ
אתר הכנסת
מומלצים