שתף קטע נבחר

ראיות לכאורה נגד עלית בפרשת קדבורי

רשות ההגבלים העסקיים סיימה חקירת החשדות בעניין ניצול לרעה של חברת עלית את מעמדה כבעלת מונופולין עם תחילת הפצת שוקולד קדבורי בארץ ; ל-ynet נודע כי החוקרים הגיעו למסקנה שנמצאו ראיות המבססות את החשדות

הממונה על הגבלים עסקיים, עו"ד דרור שטרום, הודיע היום כי מחלקת החקירות של רשות ההגבלים העסקיים סיימה את החקירה הנוגעת לחשדות לפיהן עלית ניצלה לרעה את מעמדה כבעל מונופול וערכה הסדרים כובלים עם קמעונאים בשוק טבלאות השוקולד, במטרה להקשות את חדירת שוקולד מתחרה מתוצרת קדבורי לישראל.

 

ל-ynet נודע, כי חוקרי הרשות להגבלים עסקיים הגיעו למסקנה כי נמצאו ראיות לכאורה, המבססות את החשדות בחקירה.

 

היקפו של שוק השוקולד הישראלי ומוצריו מוערך בכמיליארד שקל בשנה. חברת עלית, המחזיקה, בנתח של כ- 70% מהשוק, הוכרזה עוד בשנת 1988 ע"י הממונה על ההגבלים העסקיים כמונופולין בשוק זה. בעקבות הכרזתה של עלית כבעלת מונופולין, ניתנו לה הוראות בהן נאסר עליה להתקשר עם לקוחותיה בהסדרים הכוללים הסכמות בלעדיות מסוג כלשהו, ישירות או עקיפות.

 

החקירה נסבה על הסדרים אליהם הגיעה עלית עם קמעונאים שכללו מתן הנחות והטבות תמורת דחיקת וחסימת השוקולד המתחרה – קדבורי, וכן על מאמציה של עלית לחסום את שוק טבלאות השוקולד בישראל בפני המפיצה של שוקולד קדבורי בישראל, ולבלום את התחרות שהחלה להתפתח עם הכנסת מוצרי קדבורי לשוק, בשלהי חודש דצמבר 2002.

 

החקירה החלה כחקירה סמויה, שבמסגרתה נאספו על ידי החוקרים ראיות לכאורה לביצוען של העבירות המיוחסות לעלית. בעקבות ממצאים אלו נפתחה החקירה הגלויה, במהלכה נערכו חיפושים במשרדי עלית, נתפסו מסמכים ונגבו הודעות ממנהלים ובעלי תפקידים מרכזיים בה .

 

הממונה על ההגבלים העסקיים מסר, כי מסקנות החוקרים והמלצותיהם ייבחנו במחלקה המשפטית של הרשות ולאחר בדיקת התשתית הראייתית, תתקבל ההחלטה באם להעמיד לדין את חברת עלית ונושאי המשרה בה.

פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרור שטרום, הממונה על ההגבלים העסקיים
מומלצים