שתף קטע נבחר

בונים מקווה בכניסה לגן

במרכז הנוער ובביה"ס "אלומות" עשויות התקרות מאסבסט. המדרכות הסמוכות ל"רמב"ם" שבורות. והגדר המקיפה את גן "איה" מסכנת את הילדים. האחראי על בטיחות מוסדות החינוך בעירייה: "יש פרויקטים שנדחים בגלל הקיצוצים"

תקרות אסבסט, מדרכות שבורות, עבודות בנייה – אלו הם רק חלק מהליקויים הקיימים בבתי הספר והגנים בנתניה, עם פתיחת שנת הלימודים. בבית מרכז הנוער ובבית הספר "ב'אלומות' עשויות התקרות מאסבסט. זאת על אף שלפני מספר שנים נערך שיפוץ נרחב בבית הספר".

בבית הספר "יונתן", שתלמידיו פונו לפני כשנתיים בעקבות הצפה במבנה, וחזרו אל כתליו בשנת הלימודים הנוכחית, מתלוננים ההורים כי במספר כיתות לימוד בקומת הקרקע נאטמו חלונות, הדבר גורם למחנק בכיתות.

יו"ר ועד שכונת אזורים, נפתלי בכטיאר דיווח כי בכל רחבת בית הספר "רמב"ם", אין אפילו ברז שתייה אחד. כמו כן, בשל עבודות בנייה המתבצעות בסמוך, נשברו המדרכות הסמוכות וחול רב מתרכז בכניסה לבית הספר מהווה מפגע בטיחותי לילדים. בגן הילדים העירוני בפינת הרחובות בארי ובר אילן, שמעליו פועל בית כנסת, החלה בניית מקווה בחצר הגן. 35 ילדי הגן יצטרכו השנה להתמודד עם חצר קטנה יותר ורעשי בנייה טורדניים.

"הבטיחו לנו שלקראת שנת הלימודים יתקנו את הגדר בגן, אך נראה שגם השנה 'עבדו עלינו בעיניים'", אומרים הורי ילדי גן "איה" ברחוב יחזקאל שבשכונת דורה בנתניה. גן "איה" מונה 35 ילדים, הנמצאים תחת השגחתן של גננת וסייעת. לטענת ההורים, הם מתריעים כבר שנים על כך שהגדר המקיפה את הגן אינה בטיחותית. "לא רק שהילדים יכולים לעבור בקלות את הגדר ולצאת אל הכביש, אלא גם הגדר המפרידה בין שתי כיתות הגן נמוכה וילדינו יכולים להיתלות עליה ולהיחבל. מדובר בסכנה בטיחותית ממשית", טוענים ההורים.

בנוסף לכך, טוענים ההורים כי מכיוון שהגדר מאפשרת להיכנס לגן ללא כל בעיה, מתרחשים בשטח הגן מעשי ונדליזם. אחת האמהות מספרת: "בחופשת הקיץ נדהמתי לגלות, כי ונדליסטים שנכנסו לגן באין מפריע עקרו את העצים, ניתקו את קו הטלפון והשאירו את החצר מטונפת. כבר שנים אנו מתריעים על הגדר".

"משרד החינוך קיצץ השנה ב-50 אחוז בכל הקשור לתשתיות בטיחות במוסדות החינוך", אמר לקראת פתיחת שנת הלימודים, האחראי על בטיחות מוסדות החינוך בעיריית נתניה, משה זכות, "המשמעות הינה שיהיו דברים שיידחו מבחינת סדר העדיפויות, בכל הקשור למפגעי בטיחות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "כל היישובים בארץ לא קיבלו תקציבים לתיקון ליקויי בטיחות, מאחר שהשנה האוצר לא העמיד לרשותנו תקציב בסעיף זה, בניגוד לארבע השנים הקודמות".

דובר עיריית נתניה, רמי גוברניק: "העירייה השקיעה ב-5 השנים האחרונות 2 מיליון שקל רק בהחלפת גדרות וסורגים במוסדות החינוך. נכון, יש עדיין מקומות בהם הגדרות לא הוחלפו. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן בשנה הבאה".

לגבי בניית המקווה בגן מסר גוברניק, כי "אין לו מידע", ולגבי החצר המוזנחת טען, כי "עד האחד בספטמבר המקום יהיה נקי". לגבי המחסור בברזיות בבתי הספר רמב"ם, מסר: "מערכת החינוך לא רק בנתיניה הוציאה כבר מזמן את הברזים, והציבה במקומם משקורים. בבית הספר יונתן הושקעו השנה 2 מיליון שקל ברה-ארגון כללי של בית הספר. לגבי האסבסטים, העירייה מחליפה את האסבסטים, אך עדין לא הגענו לכל מקום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחילים ברגל שמאל. מפגעי בטיחות במוסדות החינוך בעיר
מומלצים