שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "סיפורי ילדים למבוגרים": חופש לדמיון

  המופע של ג'וזף שפרינצק הוא ערב מהנה ומלא קסם של תיאטרון 'אחר' במובן הטוב ביותר של המילה

  "סיפורי ילדים למבוגרים" בזירה הבין תחומית הוא מופע חדש של אמן הקול והמיצג ג'וזף שפרינצק, שעובד בסגנון ייחודי שמשלב תיאטרון סיפור ועבודה וירטואוזית על קול הגוף. בשתי העבודות שמרכיבות את הערב, "העולם עגול" ו"פרדיננד הפר", הוא משתף פעולה עם שני יוצרים מתחומים שונים – המוזיקאי ז'אן קלוד ג'ונס בחלק הראשון ומעצב התאורה ג'קי שמש בחלק השני.

   

  שני חלקי הערב נבדלים לא רק בשיתוף פעולה האמנותי אלא גם באופי הסיפור. בעוד שהסיפור של גרטרוד שטיין, על ילדה ובן דודה שחיים בעולם עגול, הוא אגדה מודרניסטית, פיוטית ואבסורדית, הרי שהסיפור של מומנרו ליף על פרדיננד, הפר שסירב להילחם במלחמת השוורים, הוא סיפור ילדים קלאסי, ועל כן הרבה יותר קל לעקוב אחריו מבחינה עלילתית.

   

  הטיפול של שפרינצק בשני חלקי הערב שונה בהתאם: בעוד שבחלק הראשון הוא מתמקד בפירוק המציאות המוכרת וביצירת עולם תחושות מורכב ומשעשע, הרי שבחלק השני, שמסופר באנגלית, הוא מוסיף פרשנות אירונית באמצעות המבטא הספרדי המזויף ואימג'ים מוקרנים שמרמזים על המיליטריזם והמאצ'ואיזם של מלחמת השוורים ועל המשמעות הפציפיסטית של מרד השור חובב הפרחים.

   

  בסופו של דבר, בשני הסיפורים בונה עבודתו של שפרינצק הקשר מיוחד ומשחרר לדימיון. בראשון זו בעיקר יכולת המילים לברוא מציאויות יש מאין ולהשתעשע בהן, ובשני זו היכולת לתרגם סיפור תמים לאמירה אירונית ומורכבת. התוצאה היא ערב מהנה ומלא קסם של תיאטרון 'אחר' במובן הטוב ביותר של המילה.

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים