שתף קטע נבחר

הרב עובדיה יוסף: "מותר להרוג מי שמזלזל בבחורי הישיבות"

לדברי הרב, בחורי המפד"ל, חובשי הכיפות הסרוגות, הם בעלי מחשבות אוון וראויים למיתה, זאת מכיוון שלדבריו "הם מזלזלים בתלמידי הישיבות והכוללים שאינם מתגייסים"

מפד"לניק, שאפילו מניח שני תפילין על ראשו, המחשבות שלו רעות... יש להם דעות משונות. דעות של כפירה".

 

הרב עובדיה יוסף שוב תוקף – והפעם את ה'מפד"לניקים', חובשי הכיפות הסרוגות, המשרתים בצה"ל ומזלזלים בתלמידי הישיבות והכוללים משום שאינם "תורמים למדינה".

בדרשה השבועית שלו בבית המדרש "יחווה דעת" אמר הרב יוסף כי מי שחושב "מחשבות אוון על בחורי הישיבות וקורא אותם פרזיטים, הוא מנוול, אפיקורוס... מותר להרוג אותו".

בהמשך הדרשה הסביר הרב כי איש אוון אינו מי שמחלל שבת (אשר מכונה רשע), אלא מפד"לניק, שאפילו מניח שני תפילין על ראשו, גם של רש"י וגם של רבנו תם, המחשבות שלו רעות.

"מה הוא אומר? מה עושים אלו תלמידי החכמים שיושבים בישיבה ובכוללים... פרזיטים אלה. לא תורמים למדינה. הוא לא מבין שהתלמידים האלה מחיים את העולם כולו.

"שהרי כתוב: 'אם לא בריתי יומם וליל חוקת שמיים וארץ לא שמתי'... כלומר בלעדי התורה ולומדיה העולם היה חרב. לא היה מתקיים אפילו שעה אחת. יעזוב כל זה וילך לצבא? מה יעשה בצבא? (מי שחושב כך) זה איש אוון מחשבותיו...

"גם אם הוא מניח תפילין ומתפלל. מי צריך את התפילה שלו?... יש להם דעות משונות. דעות של כפירה. דעות של מינות. לא מאמינים שהתורה מקיימת את העולם".


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
"למפד"לניקים יש דעות של כפירה". הרב עובדיה יוסף
צילום: צפריר אביוב
מומלצים