שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בית המשפט: חן אלקובי לא תשב בכלא
  בסוף מאי הורשעה הצעירה כי התחזתה לגבר בשם "קובי", רכשה את אמונן של נערות וקיימה איתן יחסי מין. השופטים בגזר הדין: "מעשה כזה טרם נראה בארץ ובמדינות אחרות"

  בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (יום א') מאסר בפועל של שישה חודשים שיומרו בעבודות שירות על חן אלקובי, בת 22, שהורשעה בהתחזות לגבר ובקיום יחסי מין עם קטינות.

  השופטים גזרו על אלקובי מאסר על תנאי של שנה למשך 24 חודשים, אם תעבור עבירות דומות בעתיד, וכן תשלום פיצויים על סך 40 אלף שקלים לאחת המתלוננות, ופיצוי בסך 10,000 למתלוננת נוספת.

   

  "זו לא גברת, זה אדון. אלא שבמקרה שלפנינו", כתבו השופטים, "נתברר כי האדון הוא גברת, ועל כך נסב כתב האישום". השופטים כתבו כי מדובר בפרשה חריגה ונדירה, "שנראה כי טרם הייתה במדינת ישראל ובמדינות הים".

   

  השופטים ראו בחומרה את מעשיה של אלקובי, וציינו בגזר הדין שהיא ניצלה את פער הגילאים בינה לבין שלוש המתלוננות, "ניצלה את תמימותן, ואת הכמיהה הטבעית והמקובלת בגילאים אלו ליצור קשרי חברות עם המין השני".

   

  השופטים התייחסו לעדותה של אחת המתלוננות שסיפרה כי חייה מתחלקים ללפני ואחרי המקרה. בגזר הדין ציינו גם את הדברים שעמדו לזכותה של אלקובי, כגון העובדה כי היא מרגישה כ"גבר בגוף של אישה", לכן חזותה החיצונית היא לדברי השופטים "חזותו של נער-גבר צעיר". קצין המבחן שבחן אותה ציין שהיא חווה בלבול בין נטייתה להתנהג כגבר, לבין הבנתה כי במקרים מסוימים היא נדרשת להתנהג כאשה.

   

  אלקובי, בת 22, בת למשפחה דתית-מסורתית וללא עבר פלילי, פרצה בבכי לאחר שניתן גזר הדין, בו נכתב כי בעקבות סיקור המשפט "תמונותיה וסיפורים מחדר המיטות של אלקובי נמרחו בתקשורת, וגרמו לה להצקות וללעג מצד אנשים המזהים אותה".

   

  השופטים החמיאו למתלוננות שהעידו בפניהן, "שהפגינו כושר ביטוי וביטחון גם נוכח חקירה קשה ובלתי-נעימה". השופטים התייחסו למקרה כחריג, וביקשו מהמתלוננות לא לחוש רגשי אשם או בושה על מה שהתרחש.

   

  במהלך המשפט העידו חברים בקהילה ההומו-לסבית, ביניהם גם נורה גרינברג, שסיפרה לשופטים כי נולדה וחיה כזכר, ואף הקימה משפחה ובגיל 46 עברה ניתוח לשינוי מין וכיום היא אישה.

   

  השופטים קיבלו את דבריה של אלקובי שהסבירה את המורכבות בהיותה טרנסג'נדר, ועד כמה היא מרגישה גבר בכל המובנים, גבר הכלוא בגוף אישה, אולם סירבו לקבל את דבריה ואת דברי עדי ההגנה הנוספים שאין על הטרנסג'נדרים חובה לגלות למי שהם מבקשים את קרבתו האינטימית את העובדה שהם בעלי אברי מין זכריים או נקביים.

   

  השופטים הדגישו כי ברגע שמישהו קושר קשר חברתי אינטימי עם אדם אחר עליו לחשוף את היותו זכר או נקבה במובן הצר המקובל היום בחברה. כל הסכמה של בן או בת זוג שהושגה ללא ידיעה של עובדה מהותית זו - מהווה פגיעה.

   

  השיטה: התחזות ל"קובי"

   

  תחילתה של הפרשה לפני כתשעה חודשים. מספר נערות קטינות מיישוב הסמוך לחיפה התלוננו נגד אלקובי וטענו שהתחזתה לגבר בשם "קובי", רכשה את אמונן ואף קיימה אתן יחסי מין. במהלך המשפט נטען, כי אלקובי השתמשה באיבר מין זכרי מלאכותי בעת שקיימה יחסי מין עם המתלוננות. על פי כתב האישום, כדי לשכנע את הנערות שאלקובי היא גבר לכל דבר, הצטרף אליה חברה הטוב, אורן סינאי, בן 20, תושב קרית חיים. סינאי הודה גם הוא בסעיפי אישום מתוקנים בסיוע להתחזות לאדם אחר.

   

  האישום הראשון מספר כיצד חברו אלקובי וסינאי יחד כדי להכיר לאלקובי בנות, תוך שהיא מתחזה לגבר, וסינאי מתייחס אליה ופונה אליה כגבר, כדי להטעות את הנערות. כתב האישום מתאר כיצד התלבשה אלקובי כגבר וכינתה עצמה בשם "קובי". לעתים היו היא וסינאי מזכירים בפני הנערות את ה"בת דודה" של אלקובי שדומה לה כשתי טיפות מים, כדי להתגבר על החשד שמדובר באשה.

   

  בשלושה סעיפי אישום נוספים תוארה מסכת של קשרים מיניים שהיו לאלקובי עם המתלוננות. אלקובי נהגה לנשק אותן, ואף הפריחה לעברן הצהרות אהבה.

  לפחות לגבי אחת הנערות הגיעה מערכת היחסים למצב של קיום יחסי מין מלאים. כתב האישום מתאר כיצד לקחה אלקובי את הנערה לפחות שלוש פעמים למקומות מבודדים, שם הייתה מרכיבה על עצמה איבר מין גברי מפלסטיק ומחדירה אותו לאיבר מינה של הנערה.  


  פורסם לראשונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  חן אלקובי
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  אילוסטרציה
  מומלצים