שתף קטע נבחר

יוזמה: קולנוע אוריון משודרג

איש העסקים סלי מזרחי, בעל המבנה ברחוב שמאי שבו פעל 'אוריון', מתכנן להפעיל במקום ארבעה אולמות

יוזמה חדשה להחזרת בתי הקולנוע למרכז העיר: סלי מזרחי, בעל המבנה שבו פעל בית הקולנוע אוריון, מתכנן להקים מחדש ארבעה אולמות קולנוע מודרניים ברחוב שמאי. עד לפני כעשור פעלו במרכז העיר מספר רב של בתי קולנוע: כפיר, עדן, אדיסון, רון, אימפריה ואורגיל. הסגירה של אותם בתי קולנוע החלה עם הקמת קומפלקס רב-חן המפעיל שמונה אולמות, ועם הפעלת שמונה אלומות של רשת גיל בקניון מלחה.

קולנוע אוריון היה מבתי הקולנוע האחרונים שסגרו את שעריהם. המסרטה בבית הקולנוע הפסיקה את פעילותה לפני כשבע שנים, הרבה לאחר שאדיסון, עדן וכפיר הפכו לנכסי נדל"ן נחשקים. חלק מהמתחם ששימש את בתי הקולנוע הפך לסניף הראשון של מקדונלד'ס בירושלים. החלק המזרחי של המבנה שימש סניף של רשת בית הקפה הקנדית סקנד-קאפ. הסניף נסגר לפני כשנתיים ומאז המקום עומד ריק.

מזרחי: "בכוונתי להגיש לוועדה המקומית תוכנית לשיפוץ המבנה שבבעלותי. המטרה לבנות מחדש את חזית המבנה בסמטת דרום ולחלק את הבניין לארבעה אולמות מפוארים ומודרניים. בכל אולם יהיה מספר מקומות ישיבה שונה: הגדול ביותר ימנה 220 כסאות, והקטן – 70 בלבד.

"במקביל אני נמצא במשא ומתן מתקדם עם אחת מרשתות בתי הקולנוע בארץ הגדולות בארץ, במטרה שתפעיל את המתחם. להערכתי, מהרגע שאקבל את היתרי הבנייה לא יעברו יותר משישה חודשים עד הקרנת הבכורה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארבע אולמות על חורבות בית הקולנוע שנסגר לפני שבע שנים
מומלצים