שתף קטע נבחר

נעצר חשוד בקשר לסחיטת "אתרי הפורנו" מלאס וגאס

העצור, בן 20, חשוד בעבירה על חוק המחשבים, סחיטה באיומים, גניבה וסחיטה באיומים של מאות אלפי שקלים וקשירת קשר לביצוע פשע

התפתחות בפרשת הסחטן מהדרום, שדרש ממפעילי אתרי פורנו בלאס וגאס "דמי שמירה" תמורת התחייבותו להפסיק "להפיל" אותם. משטרת ישראל, בשיתוף פעולה עם האינטרפול, עצרה היום תושב באר שבע בן 20 בחשד לעבירה על חוק המחשבים, סחיטה באיומים, גניבה וסחיטה באיומים של מאות אלפי שקלים וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

בחקירתו הכחיש החשוד כל קשר לעבירות המיוחסות לו. מחר יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בבאר שבע.

 

החקירה החלה לאחר שחברת "סייבר טרנד קופריישן בע"מ" מקליפורניה, שמפעילה עשרות אתרי פורנו משרת אינטרנט בלאס וגאס, ארה"ב, התלוננה נגד נוכל מחשבים ישראלי, שגבה פרוטקשן מעשרות אתרי אינטרנט פורנוגרפיים. החברה מפעילה אתרים חוקיים, שמספקים חלק משירותיהם תמורת תשלום באמצעות כרטיסי אשראי. האתרים האלה מפיצים באינטרנט תמונות וסרטי עירום מסוגים שונים, ויש אליהם עשרות אלפי כניסות של גולשים מדי יום.

 

לאחרונה החלו האתרים האלה "ליפול" מהרשת לשעות ארוכות בגלל תעלולי מחשב שביצע אלמוני. האיש אף פנה אל מפעילי האתרים באמצעות הדואר האלקטרוני והחל לסחוט אותם. הוא דרש "דמי שמירה" תמורת הבטחה לא להפיל יותר את האתרים. הסחטן נתן למפעילי האתרים שם ומספר חשבון בנק בסניף בנק הפועלים בבאר שבע - והם נענו לסחיטה ושילמו לו אלפי דולרים כדי שיפסיק "להפיל" אותם. אך האיש לא עמד בהבטחתו: הוא המשיך להפיל אתרים ודרש עוד כספים כדמי חסות.

 

במקביל, גילו אנשי החברה כי בפריצה לאתר שלהם נגנבו, בין השאר, פרטי כרטיסי האשראי של הלקוחות. מפעילי האתרים סרבו לשלם לסחטן בפעם השנייה והתלוננו במחלקת המחשבים של האף בי איי. במקביל, שכרו עורכי הדין של החברה שירותיו של מומחה המחשבים, עו"ד בועז גוטמן, בעבר ראש מפלג עבירות מחשב ביחידה לחקירות הונאה של משטרת ישראל. עו"ד גוטמן התלונן במשטרה ומסר לחוקרים את השם שמסר הסחטן, מספר חשבון הבנק, מספרי הטלפונים שמהם פעל ותמלילי שיחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
האם הסחטן נלכד?
צילום: צביקה טישלר
מומלצים