שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  למשרד הקטן באמת

  אם אתם מחפשים פוטו-ריאליזם חפשו מדפסת הזרקת דיו. אם אתם רוצים לעבוד - קנו לייזר. ואם אתם מחפשים מדפסת לייזר זולה שנותנת עבודה, אז לחדשה של HP פשוט אין תחרות

  אם תתעקשו, תוכלו למצוא אמנם מדפסת לייזר זולה יותר. המחירים של מדפסות הלייזר האישיות מתחילים היום באזור ה-600 ש"ח, ובמחיר של HP LaserJet 1015 כבר תוכלו לבחור באחד מתריסר דגמים. ובכל זאת, אנחנו חושבים שאין כמעט מקום להתלבטות, וכדי להסביר נשווה לדגם HP LaserJet 1150 שהצגנו כאן לפני חודשיים.

   

  גם ל-HP LaserJet 1015 ממשק מקבילי ו-USB 2.0, והיא מגיעה לקצב הדפסה של 14ppm (במקום 17ppm). זמן המינימום שלה להדפסת עמוד ראשון, כמו LJ 1150, הוא 10 שניות (בפועל הוא מעט ארוך יותר, אבל זה לא משמעותי). מגש הנייר שלה הוא בעל קיבולת של 150 דפים (במקום 250), התפוקה המקסימלית שלה (Duty Cycle) היא 7,000 דפים לחודש (במקום 10,000).

   

  פשרות לא משמעותיות

   

  כפי שניתן להבין, הפשרות הקטנות שמציג הדגם הזה בהשוואה לאחיו הגדול, אינן משמעותיות מדי. 14 עמודים לדקה (או משהו שבין 13 ל-14 עמודים, בכל אופן), הם עדיין הרבה מאד. הוספת נייר למדפסת אחת למאה-וחמישים דף היא לא כאב ראש גדול מדי. 7,000 דפים לחודש, הם כ-300 דפים ליום עבודה, שזה מעל ומעבר לדרישות של משתמש ממוצע - קרוב יותר לצרכים של משרד בינוני, עסק קטן או צוות פעלתני בן מספר עובדים - וגם זה בהגזמה.

   

  לדגם 1015 יתרונות משלו: זיכרון בנפח כפול (16MB). מגש הזנה עילי מיוחד ("Priority") לעשרה עמודים נוספים (הוא יכול להיות שימושי ונוח מאד, כשרוצים להדפיס מסמך חשוב על נייר מיוחד, למשל). תמיכה רחבה מאד בסביבות הפעלה (כולל כל סביבות Windows, MacOS ו-DOS, וכולל אפשרות להתקנת מודול רשת אופציונלי שתומך באתרנט רגיל, Fast Ethernet, Wi-Fi ואפילו Token Ring).

   

  קטנה וזריזה

   

  ואם לחזור להשוואה לדגם 1150, הקומפקטי והלא יקר מדי בפני עצמו - הדגם החדש עולה כמעט חצי, והנפח שלו קטן כדי שליש. כלומר, מדובר באחת ממדפסות הלייזר היותר קטנות שיש. וזה לא מפריע לה להיות זריזה, שקטה, ולהפיק פלט איכותי מאד.

  היא קלה להתקנה ולתפעול, וככל שיכולנו לקבוע - גם אמינה יותר ממדפסות לייזר אחרות.

   

  לא נתקלנו איתה בשום תקלה למעט אחת (בעיית Spooler שהתקשינו לזהות אותה או לשחזר את מקורה, ולכן בעצם אנחנו לא בטוחים אפילו שזו אשמת המדפסת). העיצוב של מגשי הקלט והפלט יכול היה להיות חכם יותר, וגם מגש הקלט העילי אינו מושלם, אבל אף אחד לא מושלם. המדפסת הזו מספיק קרובה.  

   

  HP LaserJet 1015

   

  ****וחצי

  מידות/משקל: 370x230x208מ"מ, 5.9 ק"ג

  ממשק: USB 2.0 או רשת (אופציונלי)

  מהירות הדפסה (יצרן): עד 14

  עמודים לדקה

  רזולוציה: 600dpi (או 1200dpi באינטרפולציה)

  נייר: כל הסוגים עד Legal/105 גרם, כולל מעטפות, שקפים, כרטסות, מדבקות. מגש רגיל ל-150 דפים + מגש Priority לעשרה דפים נוספים.

  סביבות הפעלה: Windows, MacOS, DOS

  תכונות נוספות: 16MB זיכרון, HP PCL 5e, עד 7000 דפים בחודש, מצב עבודה חסכוני

  מחיר (מומלץ): 1200 ש"ח כולל מע"מ

  בעד: מהירה, קומפקטית, זולה, קלה להתקנה ולתפעול

  נגד: הזיכרון לא ניתן להרחבה. מגשי קלט לא מושלמים

  השורה התחתונה: לייזר אישית (כמעט) מושלמת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים