שתף קטע נבחר

שייט: לי קורזיץ' אלופת העולם במיסטרל

הגולשת הישראלית בת ה-19 רשמה הישג מדהים, כשזכתה במדליית הזהב באליפות העולם הנערכת בספרד. לאחר הזכייה אמרה: "אני לא מאמינה ועדיין מתקשה לעכל שאני אלופת העולם. היה מדהים לשמוע את ההימנון". הישג מצוין גם לגל פרידמן שזכה במדליית הארד

הכדורגל הישראלי בצניחה חופשית, הכדורסל מביא הרבה כבוד אבל לא יותר מזה, ומי שממשיך לעשות את הדבר האמיתי ולהביא מדליות הם הספורטאים האולימפיים. היום (א') היה זה תורה של השייטת הישראלית, לי קורזיץ', שרשמה הישג מדהים וזכתה בתואר אלופת העולם לגולשות מיסטרל, עם סיום התחרות שנערכה בקאדיז, ספרד. קורזיץ', שהוליכה את התחרות לאורך כל השיוטים בשבוע האחרון, שמרה על מקומה בצמרת גם בתום היום האחרון, כשסיימה את השיוט הנועל את התחרות (11 במספר) במקום ה-17.

 

בעקבות תוצאת השיוט האחרון, סיימה קורזיץ' בת ה-19 את התחרות כולה עם 55 נקודות בסך הכל, כשהיא מקדימה בנקודה בודדת את המתחרה הגדולה שלה על הזהב, ברברה קנדל מניו זילנד, שסיימה את השיוט האחרון במקום ה-27 המאכזב מבחינתה. פאוסטין מרה הצרפתיה זכתה במדליית הכסף, לאחר שסיימה רביעית בשיוט האחרון ודורגה שלישית בדירוג הסופי עם 63 נקודות.

 

לאחר הזכייה אמרה קורזיץ ל"חדשות הספורט": "אני הכי שמחה בעולם. אני עדיין לא מאמינה ולא מעכלת שאני אלופת העולם. הייתי לאורך כל התחרות במתח אדיר. היום, כשהוציאו אותנו לשיוט אחרי שהזינוק נדחה, הרגשתי את המתח הזה באופן מיוחד. קיוויתי שלא נצא לשיוט הזה כי אז הייתי זוכה בכל מקרה. כשסיימתי את השיוט בכלל לא ידעתי שזכיתי, אבל בדיוק כשהגעתי לחוף הכריזו על זה ברמקול. לא חשבתי שאזכה במדליית הזהב והיה מדהים לשמוע את ההימנון הישראלי מתנגן בטקס".

 

ביום שני ינחתו פרידמן וקורזיץ בישראל בשעה 17:30 ומשדה התעופה בן גוריון ימשיכו ישירות להדר יוסף, שם תיערך לכם קבלת פנים חגיגית כראוי לאלופי עולם.

 

עוד בטרם השלימה את הזכייה בזהב, אמרה קורזיץ' בת ה-19 ל"ידיעות אחרונות": "כשהגעתי לכאן בכלל חשבתי שאלחם עם שירי רון על המקום באולימפיאדת אתונה, אבל פתאום מצאתי את עצמי בקרב הרבה יותר גדול". דירוגיה של קורזיץ' בכל שיוטי התחרות (על פי סדר השיוטים): 1, 4, 3, 6, 1, 32, 2, 2, 14, 5, 17. המשתתפת הישראלית הנוספת בתחרות, שירי רון, סיימה במקום ה-28 בדירוג הכללי, לאחר שסיימה את השיוטה אחרון במקום ה-35.

 

הגולש הישראלי ואלוף העולם היוצא, גל פרידמן, רשם גם הוא הישג מרשים בתחרות המקבילה לגברים כשזכה במדליית הארד, לאחר שסיים את השיוט האחרון במקום התשיעי - שני מקומות אחרי ניקולאוס קאקלמנאקיס היווני שסיים שביעי בשיוט ושני בדירוג הכללי. פרידמן סיים את התחרות עם 57 נקודות, ארבע יותר מיריבו היווני. שניהם היו רחוקים מאוד מהמנצח, פז'מק מיאז'צ'ינסקי הפולני, שכלל לא התייצב לשיוט האחרון, בגלל יתרונו העצום בפיסגה עם 22 נקודות. אלכס חבנר, הישראלי השני בתחרות, סיים במקום ה-51 בדירוג הכללי, לאחר שהגיע במקום ה-27 בשיוט האחרון.

 

דגם 470: קליגר וגל במקום הרביעי

 

היום ה-11 של התחרות, בו זכו גולשי המיסטרל במדליות, היה מוצלח גם עבור הצוות הישראלי בדגם 470, גדעון קליגר ואודי גל, שזכו להצלחה בשיוטים מספר חמש ושש והתייצבו במקום הרביעי בדירוג הכללי עם 18 נקודות, קרוב מאוד לתמונת המדליות. קליגר וגל סיימו את השיוט החמישי במקום השני וסיימו במקום הרביעי בשיוט העוקב. את התחרות מובילים עדיין גבריו זנדונה ואנדראה טראני האיטלקים עם שבע נקודות. במקום השני מדורג הצוות הספרדי, גוסטבו דורסטה ודימאס וודס עם 14 נקודות. אנדראס קוסאטופולוס וקוסטאס טריגניס מיוון מדורגים במקום השלישי עם 16 נקודות.

 

יום טוב היה גם לצוות הישראלי השני, יוגב יוסף ושחף אמיר, שמדורג רק במקום ה-23 בדירוג הכללי עם 4 נקודות, אך סיים שני שיוטים מוצלחים עם מקום שישי בשיוט החמישי ומקום שמיני בשיוט השישי. ניקה קורניצקי ו-ורד בוסקילה הלוקחות חלק בתחרות המקבילה לנשים, מדורגות במקום העשירי עם 33 נקודות, לאחר שסיימו את השיוט החמישי במקום השביעי ואת השיוט השישי במקום השביעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרי היין
קורזיץ'. אלופה כחול-לבן
צילום: שרי היין
צילום: שרי היין
קורזיץ' במהלך התחרות
צילום: שרי היין
צילום איי פי
פרידמן. נפרד מהתואר
צילום איי פי
מומלצים