שתף קטע נבחר

"אמונה שהבן שלי בחיים מחזיקה אותי"

עשרה חודשים חלפו מאז שנעלמו בארה"ב עקבותיהם של בן ורצברגר ואדר נאמן, בני 25 מראשל"צ; לאחרונה חלה תפנית: חוקרי האף.בי.איי עצרו שלושה בחשד לחטיפתם. אמו של אדר: "אני מתפללת, אחרת בקלות הייתי מאבדת את השפיות"

כעשרה חודשים חלפו מאז שנעלמו עקבותיהם של בן ורצברגר ואדר נאמן, בני 25 מראשון לציון, שיצאו לטיול בארצות הברית. בשבוע שעבר חלה תפנית בפרשה: חוקרי האף.בי.איי עצרו שלושה חשודים בחטיפתם והפיחו מעט תקווה בקרב בני משפחותיהם. סילבי, אמו של אדר: "אני חייבת להאמין שהבן שלי בחיים. זה מה שמחזיק אותי".

היעלמותם של הצעירים אפופת מסתורין. מהמידע שהצטבר מאז שנעלמו עולה כי השניים הגיעו ללאס וגאס כדי למצוא עבודה כתקליטנים. בנובמבר אשתקד היה הקשר האחרון שלהם עם בני משפחתם בארץ ומאז נעלמו עקבותיהם. המכונית שבה נסעו השניים נמצאה על ידי חוקרי משטרת לאס וגאס, אך לאחר חקירה קצרה ואיסוף עדויות הודיעה המשטרה כי השניים נעלמו מרצונם החופשי ולא נחטפו.

משפחות הנעדרים מיאנו לקבל את ההודעה הזאת. האמהות, סילבי נאמן ויוהנה ורצברגר טסו לארצות הברית ושכרו שם חוקרים פרטיים. החוקרים שללו עדויות שהיו בידי המשטרה, כי שני הבנים נראו על ידי עוברי אורח חופשיים ומאושרים. בשלב זה נכנסה לתמונה יחידת האף.בי.איי והחלה לחקור את הפרשה.

בתחילת שבוע שעבר נעצרו שלושה חשודים בחשד כי חטפו את השניים. "הייתי באסיפה של הבת שלי ורק כשיצאתי שמעתי את ההודעות בתא הקולי של הפלאפון", שחזרה השבוע סילבי נאמן את ההודעה שקיבלה מהאף.בי.איי. "ביקשו ממני להתקשר דחוף אליהם ואז סיפרו לי שהם עצרו את החשודים".

חוקרי האף.בי.איי מיעטו לספר על התפתחות החקירה. נאמן: "הם אמרו לי רק שנעצרו החשודים. אני מכירה שניים מהם מזמן החיפושים שלי בארה"ב. החוקרים אמרו לי שחלקם משתפים פעולה ויותר מזה לא סיפרו כלום. אנחנו נמצאים במתח רב אבל מצד שני אנחנו מברכים על ההתפתחות בפרשה. כרגע אנחנו רק יכולים להתפלל ומקווים לבשורות טובות".

בעקבות האירוע האחרון של חטיפת ארבעת הישראלים בקולומביה, מרגישה נאמן שהטיפול בהיעלמות אדר ובן לא זכתה להתייחסות דומה מהממסד ולא סוקרה בתקשורת באותו היקף. "ניסינו לפנות לגורמים ממשלתיים אבל ההרגשה שלי היא שאם הייתי אישיות חשובה, או מקושרת לאיזו אישיות בכירה, הכל היה נראה אחרת. לצערי הרב, נראה שאדר ובן הם עניין פחות ציבורי, אבל אני בתור אמא לא מוצאת שהם פחות חשובים מארבעת הישראלים שנחטפו בקולומביה".

נאמן משתדלת לשמור על אופטימיות זהירה. "זה רק כדי להישאר שפויה", היא מסבירה. "החוקרת שדיברה איתי הדגישה שהיא לא אופטימית ורק אמרה שהיא מקווה שהם יצליחו להביא לפתרון התעלומה. עם זאת, אני מאמינה שהבן שלי עדיין בחיים, אנחנו עדיין משלמים ביטוח לאומי וביטוח בריאות כאילו שאדר חי ונמצא בישראל. אני מאמינה, אחרת בקלות הייתי מאבדת את השפיות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
בן ורצברגר
צילום: רפרודוקציה
צילום: רפרודוקציה
אדר נאמן
צילום: רפרודוקציה
מומלצים