שתף קטע נבחר

הנאשמים ברצח שייחט: ההודאה - תחת לחץ השב"כ

שלושת הצעירים, תושבי כפר כנא, טוענים כי הם חפים מפשע וכי "האמת עוד תצא לאור". זאת למרות שאחד מהם שיחזר את המעשים והודה בחקירה. מועד הקראת כתב האישום נדחה בשלושה שבועות

שלושה מתושבי כפר כנא הואשמו הבוקר (יום ג') בבית המשפט המחוזי בנצרת, ברציחתו וחטיפתו של החייל אולג שייחט ז"ל. השלושה הם טארק נוג'ידאת, יוסף סבייח ושריף עיד, בני 22. השלושה הואשמו ברצח, חטיפה לשם רצח, נשיאה והובלה של נשק, שוד בנסיבות מחמירות והשמדת ראיה. באולם בית המשפט נכח אדם, אחיו של שייחט.

 

הנאשמים: אנחנו חפים משפע

 

שלושת הנאשמים אמרו בבית המשפט כי הם חפים מפשע. זאת למרות שנוג'ידאת ביצע את שחזור הרצח לעיני מצלמות המשטרה. "הודיתי תחת לחץ של חקירות השב"כ. בסופו של דבר, הצדק ייצא לאור. הרוצח עדיין מסתובב חופשי. כשנשאל כיצד שיחזר את הרצח לפרטי פרטים, אם לא ביצע אותו, אמר נוג'ידאת: "לא ידעתי דבר. שחזרתי ממה ששמעתי בחדשות".

 

הנאשם סבייח כפר אף הוא בהאשמות. "אני מצטער על מותו של החייל. תפרו לנו תיק", אמר סבייח והוסיף כי בני משפחתו משרתים בצבא קבע. "שילכו לחפש את הרוצח האמיתי". גם עיד, שלו ייחס נוג'ידאת בשחזור את ביצוע הרצח, אמר לתקשורת כי הוא חף מפשע. "לא עשיתי כלום".

 

בתגובה להגשת כתב האישום, אמרו שתי פרקליטות בכירות מפרקליטות מחוז צפון, עו"ד שלווה לוין ועו"ד מירית שטרן, כי טרם הגשת כתב האישום נבדק חומר החקירה בקפידה יתרה. "הבן אדם שיחזר, הודה בהארכת מעצר בפה מלא, סיפר את כל הסיפור ואף הודה בכתב", אמרה לוין בהתייחסה לנוג'ידאת והוסיפה כי "בנוסף להודאתו, ישנה הודאה נוספת וראיות תומכות המפלילות את השלושה בביצוע המעשה".

 

הסניגורים ביקשו לדחות את ההקראה של כתב האישום, והמועד נקבע לעוד שלושה שבועות. טרם הדיון אמר עורך דינו של נוג'ידאת, רפי מסלחה, כי "מרשי מסר פרטים שקריים בכדי לרצות את החוקרים. יש לי יותר מחשד ממשי שהמבצעים מסתובבים חופשי. הניסיון מלמד שאנשים הודו וגם אחרי שנות מעצר ארוכות שוחררו, ולראיה, סיפור עמוס ברנס, פרשת מע"צ, וסיפורים נוספים".

 

כתב האישום: שייחט ניסה להימלט אך נורה בראשו

 

מכתב האישום עולה כי שלושת הנאשמים נפגשו יומיים לפני מועד חטיפתו ורציחתו של שייחט והחליטו לחטוף חייל לשם גניבת נשקו ומכירתו.

 

על פי כתב האישום, ביום החטיפה, ב-21 ביולי, המתין שייחט בצומת בית רימון לטרמפ, כדי להגיע לביתו בנצרת עילית. סמוך לשעה 18:00 עצרה לידו מכונית סובארו, בו נהג סבייח כשבמכונית גם נוג'ידאת ועיד.

 

מכתב האישום עולה כי תחילה נעתר שייחט להצעתם לטרמפ, אולם כשהבחין שמאחור יושב אדם נוסף, הוא סירב לעלות למכונית. בשלב זה סבייח יצא מהמכונית, דחף את שייחט בכוח פנימה ועיד סייע לו. שייחט התחנן שיעזבו אותו, אולם הם לא שעו לתחינותיו.

 

על פי כתב האישום, כאשר הגיעו למטע הזיתים, בין כפר משהד לכפר כנא, הורד שייחט בכוח מהרכב ונשקו נלקח ממנו. שייחט ניסה להימלט, אך עיד ירה מטווח קצר בראשו. במרחק של כ-20 מטרים מהמקום, כרו השלושה בור ולאחר שנטלו את חפציו האישיים של שייחט, כדי להקשות על זיהוי הגופה, הם קברו אותו באדמה. לאחר מכן הם נמלטו וטמנו במקום שומם בכפר כנא את חפציו של שייחט. כעבור מספר ימים חזרו השלושה למקום ושרפו את החפצים. הנשק לא נמצא עד היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
השיחזור. "תחת לחץ"
צילום: רוני שיצר
צילום: רוני שיצר
"הצדק ייצא לאור". נוג'ידאת בעת השיחזור
צילום: רוני שיצר
צילום: יואב גוטרמן, דו"צ
אמו של אולג ואחיו בהלוויה
צילום: יואב גוטרמן, דו"צ
מומלצים