שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נוקיה 6100 באורנג': "שיק" אירופי לאיש העסקים

  6100 שומר על המבנה האופייני של נוקיה, כולל העדר מוחלט של אנטנה, וכפתור הדלקה הממוקם בראשו. הוא יכול היה להתקרב לשלמות, לו היו מהנדסי נוקיה מצליחים גם לדחוס בו עוד שלוש תכונות חשובות, חוץ מהשבחת הצג: צלילים ברמה גבוהה יותר, תמונה מזוהה וצליל מזהה

  קשה שלא להוריד את הכובע בפני המכשיר הזה. די ציון 9 בהרף-עין אחד כדי לדעת: בנוקיה 6100 הושקע מאמץ שעומד ביחס הפוך למשקלו הזעיר, לגודלו ולאיפוק העיצובי שהוא מקרין. 76 הגרמים של הקטנצ'יק מסתירים תכונות מתקדמות, נפח זיכרון גדול ( K 700, למי שמבין), ובעיקר "שיק" אירופי.

   

  ענקית הסלולר הפינית שיגרה את הלהיט לשוק לפני קצת פחות משנה, יחד עם משפחה של מכשירים בעלי מערכת הפעלה המכונה "סדרה 40" ומותאמת ליכולות ולצגי הצבע הסלולריים המודרניים. שלא כמו מתחרותיה, נוקיה שומרת על ממשק אחיד בכל סדרה. מכאן שמהנדסיה לא צריכים לשבור את הראש בכל דגם מחדש על פיתוח גירסה עברית משלו. פעם אחת וגמרנו.

   

  שומר על המבנה

   

  6100 שומר על המבנה האופייני של נוקיה, כולל העדר מוחלט של אנטנה, וכפתור הדלקה הממוקם בראשו (ויכול לשמש גם להסבה למצב רטט). הכיסוי האחורי וגם הפאנל הקדמי ניתנים להסרה ולהחלפה לפי מצב הרוח. הצג הצבעוני אמנם פסיבי, ואינו TFT איכותי, אבל הוא נותן תוצאה סבירה.

   

  הגופנים (פונטים) העבריים החדשים הם מן הטובים שראינו, והפעלת המכשיר פשוטה, גם כשמדובר בכניסה ל"קרביים" של תפריט בתוך תפריט בתוך תפריט. נתקעתם בפקודה חדשה? המכשיר מגיש עזרה על המקום, בהסבר קצר ובהיר. ויש גם צ'ופר: רמקול (הוא ה"ספיקר" בפי החבר'ה), שהופך אולי כל שיחה אינטימית לנחלת הכלל אבל יכול לחסוך דיבורית ו/או סרטן תוך-מוחי.

   

  לאיש עסקים מתוחכם

   

  ה-6100 הוא מכשיר אידיאלי לאיש העסקים המתוחכם: הוא מאפשר הורדת יישומי ג'אווה ופועל בכל שלושת תדרי השידור של רשתות GSM ו- GPRS , מה שמאפשר לשוטט איתו חופשי גם בארה"ב וגם באירופה. הוא מאפשר קבלה ושיגור של הודעות מולטימדיה (עם צלילים ותמונות) וגם - שימו לב - שיגור מסרי דואר אלקטרוני עם תמונות.

   

  ניתן לרכוש לו גם מצלמה זעירה תואמת, באיכות יותר מסבירה. ובעיקר - ה-6100 מגיע עם תקליטור תוכנות, שמאפשר להעביר לטלפון רשימות נמענים, תמונות וצלצולים מן המחשב, וגם להפוך אותו למודם מהיר לגלישה ב אינטרנט. בשביל החיבור אין אפילו צורך בכבל מיוחד; אפשר פשוט להניח את הטלפון לצד המחשב (נייד בלבד), להפעיל בו את תכונת האינפרא-אדום - והמידע זורם ללא הפרעה.

   

  קרוב לשלמות

   

  הממזר הקטן יכול היה להתקרב לשלמות, לו היו מהנדסי נוקיה מצליחים גם לדחוס בו עוד שלוש תכונות חשובות, חוץ מהשבחת הצג: צלילים ברמה גבוהה

  יותר (4 פולי בלבד זה באמת כבר לא נחשב); תמונה מזוהה (לא רק הצגה של שם המתקשר, אלא גם של תמונתו); וצליל מזהה (כנ"ל לגבי צליל ייחודי לכל מתקשר). ועוד הערה: לפני שאתם רצים לרכוש – שימו לב גם לתג המחיר: 69 שקל כפול 36 חודשים. מן היקרים בישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים