שתף קטע נבחר

המשטרה פינתה את "כיכר הלחם" בתל אביב

אוהל המחאה של מחוסרי הדיור פונה לפנות בוקר לאחר יותר משנה שהוא מוצב בכיכר המדינה. הפינוי נעשה בהוראת בית המשפט העליון. לדברי אחד המקימים, "עכשיו מששחררו אותי מכיכר הלחם, תראו אותי בכל הארץ". מנכ"ל עיריית תל אביב: "איננו רואים בכך ניצחון"

המאבק של מחוסרי הדיור ב"כיכר הלחם", שהחל לפני שנה וחודשיים, הגיע לפנות בוקר (יום ה') לקיצו כאשר עשרות שוטרים ואנשי עירייה פשטו על כיכר המדינה בתל אביב, פינו משם את כל מחוסרי הדיור וניקו את השטח לחלוטין.

 

בשעה ארבע לפנות בוקר נתנה המשטרה את האות לפינוי. עשרות שוטרים הגיעו לכיכר מחשש שבמקום תתעורר מהומה. השוטרים נכנסו לאוהלים, בהם ישנו באותה שעה שמונה בני אדם בלבד, ועכבו אותם לחקירה.

 

מנכ"ל העירייה, מנחם לייבה, אמר כי "ההליך בבית המשפט העליון לא מוצה מאחר והערעור של מחוסרי הדיור בוטל משלא שילמו את האגרה לפני שבוע וחצי". לדבריו, "איננו רואים את זה כניצחון, המאבק החל כמחאה והפך להיות פלישה ובעיה סביבתית".

 

לפני כשלושה חודשים קיבל בית משפט השלום בתל אביב את עתירת בעלי הקרקע בכיכר המדינה, שדרשו לפנות את יושבי "כיכר הלחם" מהמקום. ההחלטה אישררה החלטות קודמות של בית המשפט בנושא.

 

ישראל טוויטו, ממקימי מאהל המחאה בכיכר שלא היה באותה שעה במקום, אמר ל-ynet כי "כוח גדול של משטרה בליווי טרקטורים, גרר ומשאיות סגר את הכיכר מכל הכיוונים ופינה למשטרת מרחב ירקון את מי שהיה במקום". לדבריו, "הפינוי בוצע בניגוד להוראת צו של בית המשפט העליון".

 

טוויטו הוסיף כי "עכשיו הם יקבלו את המאבק כמו שצריך. שחררו אותי מכבלי הכיכר ועכשיו יקבלו את טוויטו בכל רחבי הארץ".

 

בחודש ינואר השנה ביצעה עיריית תל אביב את ניסיון הפינוי הראשון של הכיכר. גם אז הגיעו אנשי העירייה בלווית שוטרים לפנות בוקר, העירו את הדיירים, פינו אותם מהמקום ובעזרת שתי מכוניות גרר ומשאית, פינו ציוד מן המתחם.

השוטרים פינו כלי רכב מסחריים שעמדו במתחם, שולחנות, כיסאות, מיזרנים, וכן לקחו מהמקום את הגז ששימש לבישול. אולם באותה תקרית לא פונה המתחם כולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הריסת המאהל הלילה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
טוויטו. הוא עוד ישוב?
צילום: אבי כהן
מומלצים