שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משפחת רפאלי נגד צה"ל

  למשפחתה של בר רפאלי, הדוגמנית שהתחתנה כדי לא להתגייס לצה"ל, טענות קשות לצבא. "הבאנו את כל האישורים שבר צריכה לעבור בדיקות רפואיות, אבל זה לא עניין אף אחד. טרטרו אותה והתייחסו אליה כמו לחייזר. בסוף לא נותרה ברירה: החלטנו שהיא תזרז את נישואיה". צה"ל: "הטענות האלה מעוררות תמיהה, כמו הנישואים החפוזים". החתן, אגב, הוא אריק ויינשטיין (39) מהרצליה, ידיד ותיק של המשפחה

  ערב חתונתה של הדוגמנית המצליחה בר רפאלי (18), שהתחתנה בחשאי כדי לא להתגייס לצה"ל, מספרים מקורבי המשפחה, התקשרה אמה ציפי אל סגן מפקד בסיס קליטה ומיון ואמרה לו: "בר עומדת להתחתן, ושזה יהיה לך על המצפון".

   

  היום, יום חמישי, הייתה אמורה בר להתייצב בבסיס קליטה ומיון ולהתגייס לצה"ל. זה לא יקרה. רפאלי התחתנה ביום שלישי שעבר עם אריק ויינשטיין, פנוי בן 39, עד לאחרונה תושב פתח-תקווה וכיום מתגורר באיזור הרצליה, ידיד ותיק של משפחת רפאלי. ההחלטה על החתונה נפלה ארבעה ימים קודם לכן והכול התנהל במהירות. שמועה עקשנית טוענת כי עשרה אנשים היו בטקס הקצר, שנערך באולם אירועים בפתח-תקווה בשעות הבוקר.

   

  עד לאחרונה היתה בר צמודה בכלל לאורי בר-נתן, חייל בשירות סדיר. אורי הוא בנה של דליה בר-נתן, הנשואה למיליארדר ארווין אייזנברג. לפני כמה חודשים, ביוזמת משפחת רפאלי, אף הצטלמה בר לקמפיין של חברת אופנה בחצר הבית של האייזנברגים.

   

  אבל הסיפור של בר וצה"ל מתחיל עוד הרבה קודם. מכרים של המשפחה טוענים כי בחודשים האחרונים חשה בר ברע, פעם אחר פעם. ביטול החוזה שלה עם חברת "רנואר" והמשפט הקרוב, הם מספרים, לא הועילו לבריאותה. לדבריהם, רופא המשפחה שבדק אותה המליץ על סדרת בדיקות מקיפות, ובעקבות זאת שיגרה משפחתה מכתב לצה"ל ובו המלצת הרופא ובקשה לדחות את גיוסה בחודשיים, עד שיושלמו כל הבדיקות. "בר סבלה מבעיות נשימה", אומרת קרובת משפחה. "הבאנו מסמכים רפואיים לצבא יותר מחודש לפני תאריך הגיוס. הם אמרו לנו שאין בעיה, אולם כשראינו שתאריך הגיוס מתקרב ולא קיבלנו כל הודעה בדבר מתן דחייה, פנינו עוד ועוד פעמים, לשווא".

   

  בתחילת השבוע שעבר התבקשה בר להגיע עם המסמכים הרפואיים לבקו"ם. אביה רפי, שנלווה אליה, מספר על ביקור טראומתי במיוחד: "זו בושה וחרפה איך שהתייחסו לבת שלי. טרטרו אותה בבקו"ם עד שהיא יצאה משם בוכה. כשהגענו לשם כבר ידעו שהיא צריכה להגיע. המתינו בחוץ 50 או 60 חיילים בקבלת פנים 'הנה בר הגיעה'. היא היתה המומה מהמבטים סביבה, כאילו היא חייזר.

   

  "הבאתי את כל האישורים הרפואיים שעליה לעבור בדיקות, אבל את אף אחד זה לא עניין. הם הלכו בפרנציפ. חייל אחד אמר לנו שהוא השאיר לפני חודש הודעה על המזכירה בטלפון שאם בר רוצה לדחות את הגיוס, שתודיע. 'היות שלא הודעת', הוא אמר לנו, 'אז שיהיה לה גיוס נעים'. לא הצלחתי אפילו להסביר לו שלא היתה לנו שום הודעה על המזכירה".

   

  "בר רצתה להתגייס"

   

  אבא רפי מדבר בזעם על הפרשה: "בר רצתה מאוד להתגייס. היא מעולם לא ביקשה להתחמק משירות, אבל שלטונות צה"ל התנהגו כלפיה בצורה משפילה ומעליבה. אחרי שהבנתי ששמו אותה למטרה ולא נותנים לה צ'אנס להיבדק, לא נותרה ברירה: החלטנו שהיא תזרז את נישואיה, שתוכננו לאחר השירות הצבאי".

   

  כשציפי רפאלי, האם, שמעה על הביקור בבקו"ם, חמתה בערה בה. היא התקשרה לשם ודיברה עם סגן מפקד הבקו"ם בטון כועס. שוב היא חזרה ואמרה כי בר רוצה מאוד לחוות את השירות הצבאי, וכל מה שהיא מבקשת זה דחייה קצרה להשלמת הבדיקות. לדברי מקורבים למשפחה, הקצין התנצל וביקש שבר תשלח את בקשתה בכתב, וזו תיענה. המשפחה הייתה משוכנעת שהעניין סודר, אבל בערב התקשר בכיר אחר בלשכת הגיוס כדי לאחל לה גיוס נעים. בצה"ל אמרו בתגובה: "מבחינתנו בר רפאלי אינה שונה מכל מועמדת אחרת לגיוס, וכך נהגנו כלפיה. הממצאים שהציגה בר רפאלי, גם מבית-החולים, אינם מעידים שהיא איננה כשירה לגיוס. הטענות האלה מעוררות תמיהה וסימני שאלה, כמו גם הנישואים החפוזים. אנחנו עדיין ממתינים למסמכי הנישואים, ולבד מהפרסום בעיתון לא קיבלנו בשלב הזה שום מסמך שמעיד על כך שהיא נישאה".

   

  היום בלילה, אגב, יינשא אחיה של בר, ניל (מנישואיה של ציפי לשוקי בן-פורת, מי שהיה בעבר אחד ממלכי הלילה של תל-אביב והיום חוזר בתשובה). החתונה תיערך במושב בני-ציון, וחברי המשפחה אומרים שבר תגיע לשם, מוקפת בכל בני משפחתה האוהבים. האם בעלה הטרי יהיה לצידה שם? על זה אף אחד לא מוכן להתחייב. מה שבטוח הוא שבעוד שבועות אחדים מתעתדות בר ואימה לצאת לתקופה לאירופה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בפרסומת למילקי
  מדגמנת אופנה
  צילום אורן אגמון, ידיעות אחרונות
  זוכה בפרס בטקס האופנה
  צילום אורן אגמון, ידיעות אחרונות
  לאתר ההטבות
  מומלצים