שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לפתח תמונות בבית

  מדפסת התמונות Photosmart 7760 רוצה להפוך לבת-הלוויה הבלתי נפרדת של המצלמה הדיגיטלית. היא עושה צעד חשוב בכיוון הנכון, אבל אנחנו חושבים שדרוש צעד נוסף

  מדפסות ה-Photosmart החדשות של HP מכוונת היישר לקהל משתמשי המצלמות הדיגיטליות. משתמשים שלא בהכרח מעוניינים להפעיל מחשב לצורך עיבוד תמונות. המצלמות הדיגיטליות, וזה כבר סוד ידוע, צוברות פופולריות גם אצל משתמשים "רגילים" ולא רק אצל המשוגעים לדבר.

   

  חלק מהם רוצים לחסוך מעצמם את הצורך לטפל בתמונות על המחשב, אחרים אינם יודעים כלל איך לעשות זאת - אבל כולם היו רוצים את האפשרות "לפתח" את התמונות שלהם בעצמם, ושזה יהיה מהיר ופשוט ובלי מסכים מורכבים עם שפע מונחים באנגלית. HP PhotoSmart 7760 אמורה לספק מענה אידיאלי לצורך הזה.

   

  להדפיס ללא מחשב

   

  זהו אחד מארבעה דגמים חדשים של HP, שמגיעים עם חריצים לכרטיסי זיכרון ותצוגת LCD ייעודית, שמאפשרים להדפיס תמונות ללא מחשב ובחלק מהמקרים גם לערוך אותן לפני כן. 7760 מצויידת בצג בגודל 1.8 אינטש, בחריצי זיכרון שונים (כולל MemoryStick Pro, למשל, שזה לא מובן מאליו) ובשקע USB שמאפשר חיבור ישיר למצלמה הדיגיטלית.

   

  למרות הממדים הצנועים, מדובר במדפסת פוטו בשישה צבעים שמפיקה תמונות איכותיות מאד במהירות סבירה בהחלט (הדפסת תמונה 6x4 סטנדרטית באיכות מקסימלית ארכה כדקה. הדפסת תמונה על עמוד A4 ארכה כשש דקות). היא מסוגלת גם להדפיס טקסט ומסמכים, ובמהירויות גבוהות יחסית, אבל לא בשביל זה תקנו אותה.

   

  צירוף כבל

   

  תוכנת HP Director שמצורפת למדפסת מציעה כלים בסיסיים למדי לטיפול בתמונות, ואם תחברו אותה למחשב אז קרוב לוודאי שתעדיפו תוכנות אחרות. מצד שני, כל העניין הוא שאפשר לא לחבר את המדפסת הזו למחשב, ואם כך - אז מדוע לא צרפו לה כבל USB?

   

  תפעול המדפסת בסך-הכל פשוט יחסית, ואנחנו מניחים שהמשתמש הממוצע ישתלט על הפונקציות הבסיסיות תוך דקות. הוא בוודאי גם יאהב את תכונת ה-Proof Sheet, עליה כתבנו בחודש שעבר, שמאפשרת להדפיס עמוד Preview של התמונות שבכרטיס הפלאש, לסמן את התמונות הרצויות ואז לשלוח אוטומטית להדפסה.

   

  מכשיר לכל המשפחה

   

  בתור "מכשיר לכל המשפחה", כזה שנרצה אולי להניח בסלון ולאו דווקא ליד המחשב, היינו מצפים לעיצוב קצת פחות שמרני, אבל זה אולי פחות חשוב. הפריע לנו יותר עניין התמיכה העברית. "פוסטר" ההדרכה אמנם תורגם, אבל למה לא ללכת צעד נוסף לקראת המשתמש ולהוסיף עברית גם על פאנל הכפתורים? כדי שמדפסת כזו תתאים "להמונים", כדאי לחשוב ברצינות על תמיכה עברית גם בתפריטים, על שיפור ופישוט נוסף של הממשק.

   

  הכיוון נראה נכון, אבל היישום עדיין לא מושלם. PhotoSmart 7760 יכולה להיות מדפסת תמונות טובה לכל סוגי המשתמשים, בייחוד כאלה שיש להם מצלמה דיגיטלית של HP. אבל כדי שתהפוך למכונת הדפסת התמונות הביתית - זו שמתאימה לכל בני המשפחה - HP תצטרך להתאמץ קצת יותר. רועי שלומי

   

  HP PhotoSmart 7760

   

  ארבעה כוכבים. מידות ומשקל: 452x175x375 מ"מ, 6.85 ק"ג

  ממשק: USB וקוראי כרטיסים (הדפסה גם ללא מחשב)

  כרטיסים

  נתמכים: SD/MMC, CF, SmartMedia, Memory Stick (Pro/Duo), xD Picture Card, Microdrive, ועוד.

  מהירויות (יצרן): 13/12ppm בצבע/שחור או 21/16ppm עם מחסנית מיוחדת

  מחיר (מומלץ): 1100 ש"ח כולל מע"מ

  בעד: נוחה לשימוש, הדפסה איכותית, תומכת בכל סוגי הכרטיסים

  נגד: עדיין לא מספיק פשוטה ומגויירת כדי שכולם יוכלו להשתמש בה

  השורה התחתונה: מדפסת תמונות טובה שעושה צעד חשוב בכיוון הנכון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים