שתף קטע נבחר

"חסר רק שיתלו שלט: הכניסה לילדים נכים אסורה"

הורים לילדים נכים מנאות אשלים בראשל"צ מוחים על שילדיהם לא יכולים להשתתף בחוגי המתנ"ס המתקיימים בקומות עליונות. אם לאחד הילדים: "ממש בושה שהעירייה שלחה אותנו למתנ"ס בשכונה אחרת". החברה העירונית: אנחנו מחפשים פתרונות לבעייה

הורים לילדים נכים המתגוררים בשכונת נאות אשלים במערב ראשון לציון מוחים על שילדיהם לא יכולים להשתתף בחוגים במתנ"ס השכונתי, המתקיימים בקומה שנייה ושלישית. מתכנני הבנייה של המתנ"ס אמנם התקינו במקום פיר למעלית, אך בשל בעיות תקציב לא הורכבה עד כה מעלית במקום. אחת האמהות, ציפי שלייפשטיין: "לילדה שלי מגיע ליהנות מהחוגים כמו לכל הילדים".

לפני כשנה נשלחו לתיבות הדואר של התושבים מנשרים המפרטים את החוגים המוצעים לילדי השכונה במתנ"ס הקהילתי, הנחשב לאחד המוצלחים והיפים בעיר. שלייפשטיין ובתה בחרו באחד החוגים אך בבואן להירשם לחוג התברר להן, כי החוג מתקיים בקומה השלישית, ומאחר שאין במתנ"ס מעלית לא תוכל גל בת השש להשתתף בו.

גם שגיא בן העשר, שרצה להירשם לחוג טיסנים במתנ"ס עם חברים שלו, התאכזב מאוד. אימו, חלי חבושה: "התברר שהוא לא יוכל להירשם כי החוג מתקיים בקומה שנייה ואין שם מעלית. למה אני צריכה לשלוח אותו לחוג בשכונה אחרת? למה שהוא לא ילך לחוג הזה עם החברים שלו".

שלייפשטיין, המתקוממת נגד אפליית בתה, החליטה לפעול לשינוי המצב ופנתה לראש העירייה, מאיר ניצן. באחד המכתבים ששלח לה כתב ניצן: "מדובר בחוגים זמניים".

ההתכתבות עם ניצן נשמכה כשנה. ולאחר שניצן כתב לה מכתב בו הציעה לה לקחת את בתה "לשכונה סמוכה שם יש מתנ"ס עם אפשרויות גישה לנכים", החליטה שלייפשטיין לצאת למאבק ציבורי עד שיתאפשר לילדים הנכים בשכונה להשתתף בפעילויות המתנ"ס השכונתי. "חבל מאד שזאת התשובה שאנחנו מקבלים מהעירייה, ממש בושה ואני מצפה מהעירייה שתדאג לילדים נכים. מספיק קשה להם בחיים עם כל הטיפולים שהם עוברים ומגיע להם ליהנות מחוגים כמו כל הילדים. חסר רק שיתלו במתנ"ס שלט: 'הכניסה לילדים נכים אסורה'. שלפחות יורידו את החוגים לקומת קרקע, אבל שלא ישלחו אותנו לשכונה אחרת".

סמנכ"ל החברה העירונית אלי פולק: "האולם נבנה בהתחלה כאולם ספורט ובעקבות הצרכים ביקשנו לפתוח במקום מרכז קהילתי לתושבי השכונה. אנחנו מחפשים פתרונות לבעיית המעלית ואני מקווה שבימים הקרובים יהיו לנו בשורות כדי שגם הילדים הנכים יוכלו להשתתף בחוגים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתנ"ס נאות אשלים. בשל בעיות תקציב לא הורכבה עד כה מעלית במקום
מומלצים