שתף קטע נבחר

עובדי מע"צ ישבשו היום התנועה ברחבי הארץ

העובדים מוחים על כוונת הממשלה לפרק את החברה ולפטר את עובדיה. העובדים יפגינו היום ב-16 צמתים מרכזיים וישבשו את התנועה בהם

עובדי מע"צ הנוקטים עיצומים במחאה על החלטת הממשלה לפרק את מע"צ ולפטר את עובדיה, ממשיכים לשבש את התנועה בצמתים מרכזיים בארץ.

 

היום (ה') יפגינו העובדים ב-16 צמתים בכל רחבי הארץ: באיזור הצפון – בצומת גולני, מגידו, ראש פינה וצומת משרד הבריאות בנצרת; באיזור חיפה – בצומת לב המפרץ, יגור, המוביל, התשבי; באיזור ירושלים – בגינות סחרוב, צומת ראש הממשלה, מחלף הראל, גן הורדים; באיזור הדרום – בצומת ברכיה, קסטינה, משמר הנגב ולהבים.

 

אתמול  פגשו נציגי הועדים של מע"צ את שר התחבורה, אביגדור ליברמן. לדבריהם, השר התחמק משאלותיהם לגבי פירוק מע"צ בטענה שמדובר בהחלטת ממשלה. לטענתם, הם מצאו את דברי השר אבסורדיים – הוא ציין כי אמנם יפוטרו מאות עובדי מע"צ, אבל החברה הממשלתית שתוקם תשכור אותם מחדש.

 

העובדים מוחים על החלטת שר האוצר בנימין נתניהו ושר התחבורה אביגדור ליברמן לסגור את החברה החל מ-1 בינואר הקרוב ולפטר את עובדיה.

 

משרד האוצר והתחבורה מתכוונים להעביר את סמכויות מע"צ למנהלת קטנה, כשהפיקוח על העבודות בכבישים יתבסס בעיקר על קבלנים פרטיים. חשוב לציין כי גם היום העבודות בכבישים נעשות על ידי קבלנים חיצוניים, אבל הפיקוח על איכות העבודה ועל הבטיחות נותר בידי מע"צ.

 

עובדי מע"צ טוענים כי נתניהו וליברמן מסתתרים מאחורי טיעון של "התייעלות", אך למעשה עומדים מאחורי החלטתם לסגור את מע"צ מניעים פסולים – היא תאפשר לקבלנים מקורבים להם להרוויח כסף רב, גם במחיר של סיכון הציבור.

 


פורסם לראשונה 22/10/2003 18:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיה אזולאי
פקק פקקים תנועה כביש
צילום: מאיה אזולאי
מומלצים