שתף קטע נבחר

ויינקרנץ על תקרית ה'זונות' : זה רק הומור

מאמן נבחרת הנשים של ישראל, משה ויינקרנץ, כינה את חניכותיו 'זונות' בעת מחנה אימון ברוסיה. הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל דנה בהתבטאויותיו אולם לא קיבלה החלטה בנוגע לעתידו. חברי כנסת קוראים להשעותו

הסיפור ההזוי הבא אינו לקוח מסיפור בלשי, סרט סוריאליסטי או מדור הפלילים, אלא מערב הווי מביך ומשפיל במיוחד שעברה נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל. מסתבר ששרשרת ההשפלות שספגה הנבחרת באליפות אירופה, התחילה כבר בבית מלון ברוסיה, רק ששם היא לא היתה קשורה לכדורסל.

 

האירועים הבאים, אשר נחשפו בערוץ 10 ובערוץ הספורט, התרחשו לפני כשלושה חדשים, כאשר הנבחרת שהתה ברוסיה למסע הכנה לפני האליפות, אותה סיימה במקום האחרון. את המסע מימן באופן חלקי לא אחר מאשר המרגל לשעבר, שבתאי קלמנוביץ', שישב כעשר שנים בכלא הישראלי. קלמנוביץ' עצמו הודה כי מימן חלק גדול מהמסע, על אף שבאיגוד הכדורסל לא שמעו על כך. הוא אף קיבל מגן הוקרה מהנבחרת על תרומתו.

 

באחד מערבי ההווי של הנבחרת בבית המלון בו שהתה העניק קלמנוביץ' פרסי הוקרה לשחקניות. כאשר נקראה לבמה הקפטנית לימור מזרחי, נדהמו הנוכחים והנוכחות לראות את קלמנוביץ' פותח את רוכסן מכנסיו ומציע לרכזית של הנבחרת לבצע בו מין אוראלי, בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים.

 

מי מחכה בלובי?

 

זה היה שיאו של ערב שוביניסטי, שהיה פרוע במיוחד ושלוח רסן אפילו מבחינתו של מאמן הנבחרת השקול בדרך כלל, משה ויינקרנץ. בתגובה לדברים שאמר קלמנוביץ': "הזונות הרוסיות מחכות בלובי", ענה ויינקרנץ, "אני את הזונות שלי הבאתי מהבית".

 

יש לציין, כי כל האירועים הנ"ל לא צויינו בדו"ח ששלחו בנבחרת לאיגוד הכדורסל לאחר המסע לרוסיה, כאשר ראש המשלחת ניסים רון לא מצא לנכון להתייחס לאירועים.

 

ויינקרנץ עצמו ניסה להציב את הדברים בהקשר שונה ואמר ל-ynet: "דיברתי בבדיחות הדעת. זה היה ערב הווי של הנבחרת ויכול להיות שכל הערב יצא קצת מפרופורציות. מי שמכיר אותי יודע שלא היתה כאן שום כוונה לפגוע. היה ערב עם הרבה גסויות והרבה הומור. אחר כך באו אליי מספר שחקניות ואמרו לי שפגעתי בהם. הסברתי להם לא צריך לקחת את זה אישית.

 

לימור לבנת: "מקרה חמור"

 

ח"כ זהבה גלאון פנתה היום (ו') לשרת החינוך הספורט והתרבות, לימור לבנת, במטרה לפעול להשעייתו של ויינקרנץ עד למיצוי החקירה בעניינו. גלאון אמרה כי הניסיון להציג את הגסויות כחלק מההווי של הנבחרת, פוגע במעמדם של השחקניות ומקבע את הסטריאוטופים בחברה.

 

השרה לבנת אמרה: "זה מקרה חמור ואנו נבדוק אותו לעומק". מאמנת רמת השרון ואחת הדמויות החזקה בכדורסל הנשים, אורנה אוסטפלד, היתה יותר נחרצת: "לדעתי ויינקרנץ צריך להתפטר ולבקש סליחה מכל השחקניות. הוא היה צריך להיות רגיש ולא להתבדח בצורה כזאת. אי אפשר כל הזמן לדכא נשים על ידי הפיכתן לאובייקט מיני". 

 

הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל דנה היום בנושא ההתבטאויות של ויינקרץ, אולם לא קיבלה החלטות בנוגע לעתידו . ויינקרנץ וחלק משחקניות הנבחרת יזומנו לוועדה הפרלמנטרית למניעת אלימות בספורט, שתתכנס ביום רביעי הקרוב.


פורסם לראשונה 23/10/2003 23:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
משה ויינקרנץ עם שחקניות הנבחרת. עשוי לשלם את המחיר
צילום: ראובן שוורץ
צילום: טל כהן
קלמנוביץ'. מימן את המסע
צילום: טל כהן
צילום ערוץ 5
מזרחי. הצעה מגונה
צילום ערוץ 5
צילום: מאיר פרטוש
גלאון: להשעות את ויינקרץ
צילום: מאיר פרטוש
צילום: גבי מנשה
אוסטפלד: "הוא צריך להתפטר"
צילום: גבי מנשה
מומלצים