שתף קטע נבחר

10 מיליון לאבן יהודה

פרויקט בית הספר האמריקאי המתוכנן באבן יהודה עלה הילוך. הנהלת בית ספר העבירה למעלה מ- 10 מיליון שקל למועצה

בית הספר האמריקאי העביר השבוע יותר מ- 10 מיליון שקל למועצת אבן יהודה. הסיבה להעברה היא חכירת הקרקע עליה ייבנה קמפוס בית הספר. הקמפוס ישתרע על פני 70 דונם ויכלול מתקנים רבים.

הסכום הגבוה ששולם הוא רק חלק מדמי החכירה של הקרקע, שכוללים גם תוספת חלק מאגרת הפיתוח למועצת אבן יהודה. כמו כן, מתקרב לסיומו הליך בחירת החברה שתנהל את הפרויקט. בימים אלה מסיים הוועד המנהל של בית הספר האמריקאי בחינת כ- 40 הצעות שהוגשו לניהול הפרויקט. חלק מההצעות הן מחברות הניהול הגדולות בארץ.

בית הספר האמריקאי החל לפני מספר שנים לבחון את החלפת מיקומו הנוכחי בכפר שמריהו. הסיבה למעבר היא כוונת בית הספר להגדיל את מספר תלמידיו, העומד היום על כ- 600. במהלך השנים האחרונות נבחנו מספר אתרים חלופיים באזור המרכז, אולם לאחר שמועצת אבן יהודה הצליחה לקדם ולאשר בפרקי זמן קצרים מאוד את תוכניות המעבר, הוחלט כי בית ספר יעבור לאבן יהודה.

גדי כרמלי, ראש מועצת אבן יהודה הפורש, ציין בסיפוק כי הגעת בית הספר לאבן יהודה מהווה בשורה גדולה לתושבי היישוב. התושבים יוכלו להשתמש בחלק מהמתקנים המתוכננים להיבנות בקמפוס, ביניהם אולם ספורט, בריכות שחייה ואודיטוריום ענק.

גדי כרמלי, יוזם הפרויקט, לא יכול היה לייחל לעצמו מתנת פרידה טובה יותר, חודש לפני פרישתו. המימון לפרויקט יתקבל ממכירת הקרקע עלייה בנוי בית הספר בכפר שמריהו והלוואה בנקאית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התושבים יוכלו להשתמש במתקנים המתוכננים לקמפוס האמריקני
מומלצים