שתף קטע נבחר

יותר סטודנטים, יותר מסלולי לימוד

במכללה למינהל בראשל"צ ילמדו השנה כ- 8,600 תלמידים, במכון ויצמן כ- 900, ובפקולטה לחקלאות כ- 2,300. דיקן הפקולטה: "המכון שהוקם השנה הוא הגדול והמקיף מסוגו בארץ"

הנהלות שלושת המוסדות האקדמיים הגדולים באזור השפלה מדווחות על גידול במספר הסטודנטים, למרות החששות. במכללה למינהל בראשון לציון ילמדו השנה כ- 8,660 סטודנטים, מספר דומה ביחס לשנה שעברה. מנכ"ל המכללה, אלי בן אליעזר, מצביע על גידול של כחמישה אחוזים במספר הנרשמים לשנה א' בהשוואה למספרם בשנה שעברה. דוברת הפקולטה לחקלאות ברחובות, רות תמיר, מדווחת על עלייה מרשימה במספר התלמידים שבחרו במקצועות החקלאות. "השנה נרשמו למקצועות אלו כ- 500 תלמידים לעומת 400 בשנה שעברה, למרות שסף הקבלה עלה באופן משמעותי". בסך הכל ילמדו השנה בפקולטה כ- 2,300 תלמידים.

במכון ויצמן אין שינוי משמעותי במספר הסטודנטים. דובר המכון, יבשם עזגר, מסר כי השנה נרשמו ללימודים כ- 900 סטודנטים, 500 מהם לתואר שלישי והיתר לתואר שני ולתוכניות המחקר.

לדברי רקטור המסלול האקדמי של המכללה למינהל. פרופ' יעקב רוזנברג, המכללה מקפידה לחדש ולעדכן את תחומי הלימודים שבה בהתאם לצורכי המשק ולהעדפות הציבור והודות לכך שומרת על היקף הביקוש ללימודים במכללה. "השנה אנחנו פותחים כמה מסלולי לימוד חדשים וייחודיים: תואר שני בייעוץ ארגוני, שיילמד כתואר במסגרת מדעי ההתנהגות בשילוב עם מינהל עסקים, תואר שני בניהול בינלאומי במסגרת מינהל עסקים, ומסלול חדש לתואר שני במשפטים. אנחנו מתכננים להרחיב את היקף פרויקט אקדמיה לפני צבא, המאפשר לתלמידי תיכון ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב ובקרוב נפתח בית ספר למנכ"לים. יתווספו גם יותר קורסים לא אקדמיים לקהל הרחב".

דיקן הפקולטה לחקלאות פרופ' יצחק הדר, מציין שהשנה אוגדו תחת גג אחד של המכון החדש למדעי הצמח, גנטיקה וחקלאות, המחלקות של הצומח, מטעים וגני נוי. "המכון החדש הוא הגדול והמקיף מסוגו בארץ, והוא עונה על הביקוש בציבור. יותר סטודנטים מעוניינים כיום ללמוד חקלאות וביולוגיה יישומית בכל התחומים בשל התפתחות ענפי החקלאות והמזון בארץ ובעולם".

מוסדות ההשכלה הגבוהה באזור הרחיבו השנה את היקף השירותים הממוחשבים שלהם כדי להקל על הסטודנטים בהרשמה ובלימודים וכדי לחזק את הקשר עם הקהילה. באתר האינטרנט "מסע הקסם המדעי" שפתח מכון ויצמן מוצגות מבחר פעילויות שהמכון מציע לבני הנוער ולשוחרי המדע ויש בו פורום לדיון בסוגיות אתיקה ומדע. הדר: "חלק גדול מהחומר הנלמד מועבר על ידי המרצים, כשירות לסטודנטים באמצעות המחשב". שירותים מקוונים דומים נפתחו השנה לרווחת הסטודנטים גם במכללה למינהל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
יותר סטודנטים נרשמו השנה ללימודים באזור
צילום: צביקה טישלר
מומלצים