שתף קטע נבחר

חלב, לחם ומשחק מחשב

אל המסטיקים, השוקולדים והחטיפים בחנויות מצטרפים כעת גם משחקי מחשב קטנים בגודל כרטיס ביקור. המשחקים מתאימים לכל גיל, ומחירם - 25 שקלים

אל המסטיקים, השוקולדים, סכיני הגילוח והסוללות המונחים ליד הקופה בכל חנות המכבדת את עצמה, מצטרפים כעת משחקי המחשב. חברת "קומפדיה" החלה לשווק משחקי מחשב באריזות קטנות ובמחירים מוזלים, כאמצעי להרחבת קהל היעד של החברה ולקרוץ גם לצרכנים שאינם נוהגים לרכוש משחקי מחשב.

 

תחת שם המותג החדש GameX משווקת החברה שישה משחקים ממגוון ז'אנרים המתאימים לכל גיל - משחקי פעולה, חלל, משחקי יריות, פלטפורמה, מחשבה וזריזות ידיים. המשחקים תורגמו, כך שכל הממשקים, החל בשלבי ההתקנה, הוראות המשחק וממשקי הניהול הם בעברית מלאה. בכך, קורצת החברה גם לילדים צעירים שאינם שולטים בשפה האנגלית, וגם לאנשים החוששים מהמחשב.

 

המשחקים נמכרים על גבי תקליטורים קטנים, בגודל של כרטיס ביקור. התקליטורים הקטנים מתאימים לקריאה בכל CD-ROM סטנדרטי. כאמור, הם יוצעו למכירה גם במקומות בהם לא מתמחים בהכרח במכירת תוכנות מחשב, ויתבססו על קנייה אימפולסיבית. בקומפדיה פיתחו מתקן תצוגה אסתטי מקרטון, שאינו תופס מקום רב אך מאפשר להציג את מגוון המשחקים ולאחסן כמות גדולה של מוצרים. מחירו של כל משחק בסידרה - 24.90 ש"ח.

 

נוסחה מנצחת

 

משחקי הסידרה לא יחדשו הרבה לחובבי משחקי המחשב או הקונסולות. הם מתבססים על העקרונות המנחים את יוצרי המשחקים מזה עשרות שנים, וגיימרים מבוגרים מספיק, שבילו כמה שעות מול המחשב בשנות ה-80 או ה-90 המוקדמות, יצליחו לזהות אותם.

 

"משמר החלל" הוא משחק חלליות סטנדרטי, בו על השחקן לאסוף כלי נשק ובונוסים שונים ולהשמיד את ספינות האוייב. "ג'אמפר" המצויין דומה באופן מעורר חשד לסדרת משחקי "סופר מריו". עליכם לקפוץ על האוייבים כדי להשמיד אותם, להכות בקוביות עם ראשכם כדי לאסוף בונוסים, ולהתחמק ממכשולים שונים. "ביטל ג'ו" מבוסס על משחק ה"דיגר" האהוב והמוכר משנות ה-80. העיקרון זהה - להתרוצץ במרתפים חשוכים ולהשמיד מפלצות רעות.

 

אחת המשחקים היותר מוצלחים (וממכרים) בסדרה הוא "מתקפת הביצים". מדובר במשחק חשיבה הדורש גם זריזות ידיים, בו עליכם לסדר ביצים צבעוניות על פי סדר מסויים, כדי שהן יבקעו. עליכם לסדר את הביצים בשלישיות (או יותר), ולהוריד את השורות, בדומה למשחק הטטריס. הגרפיקה מוצלחת והמשחק כולו הומוריסטי ומשעשע.

 

מסימני המיתון?

 

המיתון והמצב הכלכלי הבעייתי במשק הישראלי מעודד גם את חברות המחשבים למציאת פתרונות יצירתיים לקידום מכירותיהם הנמוכות במילא. בעוד שמשפחות רבות אינן מסוגלות היום להוציא סכומים גבוהים על משחקי מחשב ולומדות, משחקי ה"מיני" זוכים במדינות רבות בעולם להצלחה רבה. מיקומם האסטרטגי בחנויות, כמו גם מחירם הנמוך יחסית והמגוון הרב, מסייעים למכירות והופכים אותם לאטרקטיביים.

 

החברה, GameX, מכרה כחצי מיליון עותקים של המוצר בארצות הברית ומקסיקו, כשהתכנים הותאמו במיוחד לילדים וצעירים. בישראל, מקווה היבואנית, יקרצו המוצרים גם למבוגרים יותר ולא בהכרח לילדים.

 

המשחקים ישווקו בכל הרשתות הגדולות ובחנויות פרטיות שונות ברחבי הארץ. בקומפדיה מתכננים לשווק את המוצרים גם בבתי מרקחת, תחנות דלק, ואפילו בפיצוציות, חנויות סופר-מרקט ועוד. בכוונת החברה גם להמשיך ולשווק משחקים נוספים מז'אנרים מגוונים, כדי לתת מענה לכל קהלי היעד הפוטנציאליים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מארז המשחקים, כפי שיוצב בחנויות
מתקפת הביצים. מוצלח ומשעשע
ג'אמפר, משחק הדומה ל"סופר מריו"
מומלצים