שתף קטע נבחר

רמלה: זוהמה והיעדר פיתוח

תושבים מרחובות עובדיה, צפניה וזכריה ברמלה מתלוננים על היעדר פיתוח ולכלוך ברחובות; העירייה: חברת לור"ם אחראית לפיתוח. הניקיון ישופר; לור"ם: העירייה אחראית

תושבים מרמלה, המתגוררים ברחובות עובדיה, צפניה וזכריה, מתלוננים על היעדר פיתוח ועזובה באזור. התושבים הפנו את לונותיהם לעירייה, שהפנתה אותם לחברת לור"ם, שלטענתה אחראית על פיתוח רחובות אלה. אחת התושבים (המתגוררת סמוך לקופ"ח כללית דרום. א.ב) סיפרה: "הבטיחו רחובות הולנדים, גן שעשועים וכדומה. הדירות נבנו בשנת 90' ועד היום השטחים מסביב עזובים. יש שכנים שפולשים לשטחים משותפים ויש גינות פרטיות שנבנו על שטח ציבורי".

 

אותה תושבת התלוננה גם על זוהמה ברחובות ועל היעדר פיתוח: "ילדים משחקים כדורגל בחנייה כי אין כאן מגרש משחקים, אין מכסים לפחי הזבל, אין תאורת רחוב נורמלית, אין שילוט מסודר, כמו למשל ברחוב עובדיה, אין פסי האטה ובמקום כבישים יש דרכי עפר. אנחנו משלמים ארנונה ולא זוכים לקבל את השירות שמקבלים דיירים ברחובות הראשיים. לשכנים נמאס ולכן הרבה עוזבים. אנשים מכרו פה בתים במחירים מצחיקים".

 

לתושבים יש גם תלונות על מבנה באזור מגוריהם שעומד סגור, ולדעתם אפשר היה להשתמש בו לרווחת תושבי השכונה. "ליד קופ"ח כללית יש מבנה שעל השלט שלו כתוב 'מרכז אומנויות'. בעבר הרחוק הופעלו במבנה חוגים ואפשר היה להחליף שם ספרים. למעלה מחמש שנים המקום סגור. אפשר להקים שם מועדון לילדים", אמרה אחת התושבות.

 

דוברת עיריית רמלה, נורית לב, מסרה בתגובה: "התושבים לא קיבלו הבטחה מעיריית רמלה אלא מחברת לור"ם, החברה שאחראית על פיתוח הרחובות הנ"ל. עיריית רמלה תעמיד עו"ד וכל מה שהציבור זקוק לו כדי לתבוע את חברת לור"ם ולסייע בידי התושבים לקבל את המגיע להם על פי ההסכם. גם אנו סבורים שהפיתוח לא הושלם, ומכיוון שלור"ם היא הגוף המופקד על כך העירייה לא יכולה לעשות את העבודה במקומה".

 

בעניין השגות התושבים על רמת הניקיון ברחובות מסרה לב: "יש בעיות ניקיון וזה לא בסדר. אנו מנסים לתקן את שיטת הניקיון בעיר. יש לנו בעיה בנושא הזה ואנו סבורים ששינוי שיטת הניקיון אותה אנו מבצעים כעת יביא לתוצאות טובות יותר". מחברת לור"ם נמסר: "חברת לור"ם ביצעה והשלימה את עבודות הפיתוח במתחם לפני כ-15 שנה. הטיפול באחזקה השוטפת של התשתיות הוא באחריות העירייה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן יולס
רמלה: תושבים מתלוננים
צילום: רונן יולס
מומלצים