שתף קטע נבחר

שוהם: נפתח מרכז העשרה למחוננים

מרכז העשרה לילדים מחוננים ומוכשרים החל לפעול באחרונה בשוהם, במסגרתו מתקיימים קורסי העשרה רב תחומיים במגוון תחומי ידע

מרכז העשרה לילדים מחוננים ומוכשרים החל לפעול באחרונה בשוהם, במסגרתו מתקיימים קורסי העשרה רב תחומיים במגוון תחומי ידע. המרכז מטפל במכלול האינטליגנציות של הילדים: רגשית, מתמטית, מרחבית ועוד, והוא מיועד לתלמידי כיתות א'-ו', אשר התקבלו בהתאם לאבחון מכון סאלד (מכיתות ג' ומעלה) ובהתאם להמלצות מערכת החינוך (כיתות א'-ב'). המרכז פועל בתיכון שוהם בימים ראשון ורביעי, ובימים אלה בוחרים לו התלמידים שם.

 

מנהלת המרכז רחלי שץ ציינה כי הילדים משתתפים בקורסים לצד פעילויות חברתיות, אירועים, סדנאות ועוד. המרכז שם דגש על אינטליגנציה תקשורתית ובין אישית, תוך פעילויות משותפות להורים וילדים, ועדות שבהן שותפים הילדים, ימים מיוחדים ועוד.

במסגרת המרכז משתתפים הילדים בקורסי חובה סימסטריאליים על פי שכבות גיל.

 

קורס החובה לכיתות א'-ב' הוא "חוכמת הגוף", קורס המפתח את האינטליגנציה הקוגניטיבית והגופנית של הילדים תוך התנסות בפעילות יוגה, שיטת אלכסנדר, קרבות במה ועוד. קורס החובה לילדי כיתות ג'-ד' הוא "אינטליגנציות מרובות", העוסק בפיתוח ובטיפוח של כמה סוגי אינטליגנציה.

 

טלי אמיר מהחברה העירונית ח.מ.ש ציינה כי המרכז משמש גם מסגרת חברתית תומכת, וכחלק ממכלול הפעילויות יתקיימו בו מסיבות בחגים, ימי הולדת, כתיבת עיתון ועריכתו ועוד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים