שתף קטע נבחר

איגוד הכדורסל: אמון מלא במשה ויינקרנץ

מאמן נבחרת הנשים, שאמר דברים פוגעים על שחקניותיו בטורניר ברוסיה, לא יודח מתפקידו - כך קבעה ועדת הבדיקה של האיגוד, שגינתה את הדברים. הוועדה קבעה: שבתאי קלמנוביץ' לא מימן את שדרוג בית המלון של הנבחרת והמליצה: ניסוח קוד אתי להתנהגות בחו"ל. ח"כ גבריאלי: "הדו"ח לא ממצה"

ועדת הבדיקה שהקים איגוד הכדורסל לבדיקת אירועי משלחת נבחרת הנשים לטורניר ברוסיה, ניקתה היום (ג') את מאמן הנבחרת, משה ויינקרנץ, מהאמירות אותן השמיע כלפי שחקניותיו, והביעה "אמון מלא במאמן ובהנהלת המשלחת".

 

עם זאת קבעה הוועדה, כי "אופיו הכללי של הערב והאמירות שהושמעו באותו מעמד אינן ראויות ואינן הולמות את הנורמות המקובלות, ולכן ראויות לכל גינוי. הוועדה ממליצה שממלא מקום יושב ראש איגוד הכדורסל יתריע בפני המאמן כדי שמקרים כאלה לא יחזרו בעתיד".

 

כזכור, במהלך חודש אוגוסט השתתפה הנבחרת בטורניר ברוסיה שהיווה הכנה לקראת אליפות אירופה ביוון. איש העסקים הישראלי שבתאי קלמנוביץ' פנה לויינקרנץ בסופה של ארוחת הערב החגיגית ואמר לו: "הזונות הרוסיות מחכות בלובי". ויינקרנץ ענה לו: "אני את הזונות שלי הבאתי מהבית".

 

הדברים עוררו סערה גדולה, ואפילו בכנסת השמיעו דרישה להקים ועדת חקירה חיצונית לזו שהקים איגוד הכדורסל. במקביל, נשמעו טענות על כך שקלמנוביץ' מימן מכיסו את שדרוג חדריהן של השחקניות. הוועדה דחתה טענות אלה מכל וכל.

 

"שינוי המלון בו התאכסנה המשלחת היה מרגע ההגעה של הנבחרת ונעשה על ידי המארגנים", נכתב בדו"ח, "המלון בו התאכסנה הנבחרת היה פחות טוב משמעותית ורחוק יותר מאולם המשחקים".

 

על תקרית "הזונות" נכתב: "במהלך הנסיעה למלון, כשהשחקניות ממשיכות באווירה המבודחת, ניגשה לימור מזרחי למאמן והפנתה את תשומת ליבו לאפשרות שמספר שחקניות נפגעו מדבריו. עם ההגעה למלון, כינס המאמן את השחקניות והתנצל".

 

על הטענה לפיהן ביצע קלמנוביץ' תנועה מגונה כלפי מזרחי נכתב: "על פי שחקניות בודדות, עשה קלמנוביץ' תנועה סקסיסטית כלפי לימור. הערב המשיך באווירה המבודחת ואז התארגנה הנבחרת בחזרה למלון".

 

בדו"ח ניתנו מספר המלצות אופרטביות, כשהחשובה שבהן היא ניסוח קוד אתי המגדיר את הנורמות ההתנהגותיות בין המיני, שעל פיהן יש לנהוג באגודות וקבוצות הפועלות באיגוד הכדורסל. 

 

ח"כ גבריאלי:  "המסקנות לא ממצות"

 

חברת הכנסת ענבל גבריאלי, מסרה הערב בתגובה להחלטת הוועדה, כי "הדו"ח אינו ממצה ולא כולל כל אקט אופרטיבי או ענישתי". גבריאלי ציינה כי מסקנות הוועדה חלקיות, ולא מספקות תשובות אודות מעורבותו של שבתאי קלמנוביץ' בפרשה.

 

גבריאלי אף איימה, כי אם ועדת הבדיקה לא תכונס בשנית, היא תפעל להקמתה של ועדת הבדיקה החיצונית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן שוורץ
גיבוי. משה ויינקרנץ
ראובן שוורץ
צילום: ראובן שוורץ
חלק מהשחקניות נפגעו. נבחרת ישראל
צילום: ראובן שוורץ
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
תנועה מגונה מקלמנוביץ'. לימור מזרחי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: טל כהן
לא שילם. קלמנוביץ'
צילום: טל כהן
מומלצים