שתף קטע נבחר

בנימינה: מועמד העבודה ניצח בהפרש של 2 קולות

קולות החיילים בבחירות המקומיות ברשות המאוחדת בנימינה-גבעת עדה מנעו מהפך: מועמד העבודה נבחר לכהונה נוספת במושבה, שנחשבה בעבר מעוז הימין וחירות. ראש המועצה הנבחר: "בגלל שהמאבק היה כל כך צמוד, הניצחון מתוק יותר"

"היה מאבק קשה וצמוד מאוד, בגלל זה הניצחון מתוק יותר". כך אמר הבוקר (ה') אריה זיתוני, ראש המועצה המכהן של בנימינה-גבעת עדה מטעם העבודה, שניצח בבחירות המקומיות, בפער של 2 קולות בלבד, את המועמד בני ארנס, המזוהה עם הליכוד.  

 

במהלך היום המותח של ספירת הקולות הוביל ארנס, קרוב משפחתו של שר הביטחון לשעבר משה ארנס, על זיתוני. רק במהלך ספירת קולות החיילים התהפכה הקערה על פיה, וזיתוני לקח את הבכורה.

 

"התמודד מולי איש ראוי ורציני. ראשות המועצה לא היתה בכיס של אף אחד", אמר זיתוני. "השקעתי הרבה ביישוב בשני הסיבובים וניצחתי. עכשיו נמשיך הלאה".

 

זיתוני מרגיע את תושבי גבעת עדה החוששים כי מקיפוח בגלל היותם היישוב הקטן מבין השניים. "תושבי גבעת עדה לא צריכים להיות מודאגים, יש להם שני חברים במועצה והם הם יקבלו יחס שווה לתושב בנימינה, ללא הבדל וללא אפליה".

 

התוצאה הסופית בבחירות עומדת על 50.05 אחוזים לטובת זיתוני ו-49.95 אחוזים לטובת ארנס. מספר בעלי זכות ההצבעה בבנימינה-גבעת עדה עמד על 6,429 איש. לכלל תוצאות הבחירות המקומיות לחץ כאן לאתר משרד הפנים.

 

בנימינה: אכזבה גדולה לליכוד

 

בנימינה נחשבה בעבר למעוז של תנועות בית"ר, חירות ונחלת ז'בוטינסקי. המושבה הצפונית הניבה מתוכה בכירים בימין כאחים אהוד וירמי אולמרט וסגן שר הביטחון זאב בוים. גורמים בליכוד הודו אמש כי "מדובר באכזבה גדולה. הפסד בקולות בודדים הוא ממש בדיחה. מה שצריך עכשיו הוא למצוא את האנשים שלנו שלא הלכו להצביע ולהתחשבן איתם".

 

במפלגת העבודה הביעו סיפוק רב מהניצחון, אותו הגדירו כ"סימלי". ח"כ אופיר פינס, מזכ"ל מפלגת העבודה: "זאת נפילת המעוז האחרון של הליכוד. מדובר בניצחון מתוק, מתוק כדבש, לסיום מערכת הבחירות. מבחינתנו, ניצחונו של אריה זיתוני על ארנס זה הדובדבן שבקצפת".


פורסם לראשונה 12/11/2003 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
הבחירות המקומיות (ארכיון)
צילום: ערוץ 2
צילום: דפנה מרוז, החברה להגנת הטבע
מבצר שוני בבנימינה. מעוז הימין
צילום: דפנה מרוז, החברה להגנת הטבע
צילום: אתר הכנסת
פינס. הדובדבן שבקצפת
צילום: אתר הכנסת
מומלצים