שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הספיריט של מוטורולה

  טלפון קבוע ברכב הוא בהחלט שדרוג אטרקטיבי לבעלי הדיבוריות, קודם כל בגלל הסטייל, אבל גם בגלל הבטיחות. במקרה הזה, אפשר לא רק לדבר דרכו אלא גם לדבר אליו.

  מכשיר הספיריט החדש, פרי תכנון, פיתוח וייצור של מוטורולה ישראל, לא שונה בהרבה מהרבה מכשירים אחרים לרכב - כולל הפונקציה של החיוג הקולי. הייחוד שלו טמון בטכנולוגיית זיהוי הדיבור הספציפית, של חברת ארט הישראלית, שאינה תלויית משתמש אלא יכולה לזהות כל מתקשר.

   

  תחשבו על זה: חיוג קולי אמיתי - לא החיוג הקולי המצ'וקמק של דיבוריות אישיות לרכב. חיוג קולי אמיתי, שלא דורש הכנות ושיעורי פיתוח קול; מספיק לומר בקול רגיל את מספר הטלפון המבוקש והטלפון מחייג (הוא אפילו מזהה את המילה "כוכבית"). אם תהיו מוכנים להשקיע זמן בקצת אימון בכל זאת, תוכלו לנצל תכונות נוספות שלו ולעזור לו להגיע לבד לחמש פקודות קוליות מוגדרות, למשל "שיחות אחרונות" או "טייפ-מנהלים" וגם לחייג למספר קבוע מהזיכרון ברגע שישמע את שמו של המתקשר (עד 20 שמות).

   

   

  לא מורידים את העיניים מהכביש

   

  התפעול של הטלפון נעשה דרך כפתור גדול ומואר היטב, הממוקם בחלקו העליון של המכשיר. לחיצה אחת עונה לשיחה, מנתקת שיחה או מפעילה את ספר הטלפונים הקולי. שתי לחיצות מפעילות את החיוג הקולי.

  הצג שלו גדול במיוחד, אולי אפילו יותר מדי גדול. הוא נוח לקריאה ומציג ארבע שורות, גודל ספרה ענקי (כשמונה מ"מ) ותאורת רקע כחולה זרחנית, המסוגלת להתחרות בעוצמתה בשלט נאון. המקשים גדולים ונוחים להפעלה, גם בזמן נסיעה.

   

  היתרון הבטיחותי שמציעים המקשים הגדולים והאפשרויות הקוליות מתבטא בצמצום הטיפול בטלפון תוך כדי נהיגה להקשות בודדות, כך שלא תצטרכו להוריד את העיניים מהכביש לעולם.

   

  אין חוטים, אין פרטיות

   

  ספיריט עשוי יציקה אחת - כל המעגלים והחיווט נמצאים בתוך המכשיר, אין חוטים שעוברים מהחלק הקדמי של האוטו לחלק האחורי, וזה בוודאי גם מאריך את חייו ומבטיח את תקינותו. יש בזה גם חסרונות - למשל, זה שאין אפרכסת מתפרקת, ואי אפשר לנהל שיחות פרטיות (אם ברכב נמצאים אנשים נוספים). שני פתרונות אפשריים: לחבר דיבורית אישית (ולאבד את כל הנוחות של טלפון קבוע ברכב) או לחבר שפופרת חיצונית, שמסוגלת לבצע את כל הפעולות הקוליות (אבל שמתאימה בעיקר לשימוש מהמושב האחורי).

   

  אם האינטרנט הסלולרי בגירסת WAP 1.2 לא מספיק לכם, תוכלו לקנות כבל תקשורת נתונים USB לחיבור מחשב נייד במהירות של עד 144Kbps. בעתיד, ניתן יהיה לבצע קישור של הספיריט גם למערכות ניווט מבוססות GPS.

  טלפון קבוע ברכב תמיד עדיף על דיבוריות כאלו ואחרות, ואם יש לכם את הכסף להשקיע, זו בהחלט קנייה כדאית. לקוחות פלאפון יכולים לרכוש את המכשיר כבר עכשיו. לקוחות אורנג' וסלקום יאלצו להמתין מספר חודשים, עד שהטלפון יושק גם ברשתות שלהם.

   

   

  Motorola Spirit

   

  - ארבעה וחצי כוכבים-

  צג: מונוכרומטי

  רשת: CDMA 1X

  צבע: שחור

  מפעיל: פלאפון

  ----

  מחיר: 1116 ש"ח

  בעד: הפעלה קולית ללא צורך באימון

  נגד: אי אפשר לקיים שיחות בפרטיות

  השורה התחתונה: לנהיגה בטוחה ונוחה יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים