שתף קטע נבחר

אילת: בקרוב: תחנת הסגר חדשה לכלבים

המשרד לאיכות הסביבה אישר העברת כ-270 אלף שקלים לטובת בניית התחנה באזור התעשייה שחורת; במתחם המתוכנן יוענקו גם שירותים של המחלקה הווטרינרית

במערך ההגנה על בעלי חיים במשרד לאיכות הסביבה התחייב להעביר לעיריית אילת תקציב של עד 270 אלף שקלים עבור הקמת כלבייה רשותית (תחנת הסגר) חדשה באיזור התעשייה שחורת. תחנת ההסגר הנוכחית נמצאת בשטח המשמש כמגרש גרוטאות של העירייה, בסמוך לחניוני מבואות אילת מצפון לעיר. המקום אינו מותאם לקליטת הכלבים שנלכדים, והוא מכיל מספר מצומצם של תאים.

 

לפני כשלושה שבועות פנתה העירייה לצחי דותן, הממונה על מערך ההגנה על בעלי חיים במשרד לאיכות הסביבה, בבקשה לסיוע בהקמת תחנת הסגר חדשה. בראשית השבוע התקבלה תשובה חיובית, אך במכתב מהמשרד לאיכות הסביבה צוין כי התקציב יועמד לרשות העירייה בשני תנאים: שהכלבייה תישאר בבעלות ובאחריות העירייה ולא תועבר לאף גורם שלישי, ושהעירייה לא תעביר בעלי חיים לצורך ניסויים.

 

העירייה מתכוונת להקים מתחם שלם, בו יוענקו כל השירותים הניתנים על ידי המחלקה הווטרינרית, כמו בדיקות משנה לבשר, חיסונים נגד כלבת ועוד. על פי התוכנית, יועברו גם משרדי המחלקה הווטרינרית למתחם החדש, ושם תתקיים קבלת קהל. תחנת ההסגר החדשה אמורה לכלול 30 תאים, וישנה כוונה להקצות בשטח המתחם מקום עבור בלעי חיים המיועדים לאימוץ. באילת, כידוע, אין בית מחסה לחיות עזובות מאז סגירתו לפני כשנתיים של מעון "אילת אוהבת חיות".

 

עלות הקמתם של המתחם החדש ותחנת ההסגר מוערכת בכחצי מיליון שקלים, וכמחציתה תמומן, כאמור, על ידי המשרד לאיכות הסביבה. בעירייה כבר איתרו שטח מתאים לכלבייה באזור התעשייה שחרות, ובמקביל הוכנו תוכניות בנייה. עם קבלת כל האישורים הנדרשים, לרבות ממינהל מקרקעי ישראל, בעלי הקרקע, יפורסם מכרז להקמת התחנה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בקרוב: תחנת הסגר חדשה
צילום: איי פי
מומלצים