שתף קטע נבחר

מכבים-רעות: ארבע טייסים בני אותו מחזור

החבר'ה ממכבים-רעות קוראים להם "הגלעדים". הם חברים מאז כיתה א': יחד הלכו לקורס קרטה, יחד קיבלו חגורה שחורה – ויחד חלמו לכבוש את השמיים. לפני שנתיים התחיל גלעד הראשון קורס טיס, והשניים האחרים הצטרפו לקורס אחריו. עכשיו גלעד (1) הוא טייס אף-16, וגלעד (2) וגלעד (3) ממתינים לקבלת הכנפיים

בתיכון מכבים-רעות מחכים בכיליון עיניים לסיום קורס הטיס הקרוב. בעוד שלושה שבועות ירשום בית-הספר שיא אישי: שלושה פרחי-טיס יסיימו את הקורס היוקרתי ויצטרפו לבוגר אחר מאותה שכבה שסיים את הקורס במגמת קרב לפני ארבעה חודשים.

אבל השמחה הגדולה של הנהלת בית-הספר תהיה קטנה לעומת הגאווה וההישג המדהים של אלדד בן-חורין, מאמן הקרטה ביישוב מכבים, שתחת ידיו צמחו שלושת הטייסים, העונים לאותו שם – גלעד – ומוכרים יותר בכינוי "שלושת הגלעדים".

מאז כיתה א' מאמן בן-חורין את השלישייה המופלאה בקבוצת הקרטה. "מהר מאוד זיהיתי שמדובר בשלישייה מליגה אחרת, ליגה בפני עצמה", הוא מספר. "הם חזקים, מהירים, זריזים – ובעיקר קשוחים. הם לא נכנעים ולא מוותרים. הם לא יודעים מה זה פחד. בשיעורים הם למדו להיישיר מבט לפחד, התחשלו וקיבלו את התחושה שהכול 'קטן עליהם'. לכן תמיד הצליחו בגדול. תמיד התקדמו, השתפרו והצטיינו".

 

שלושה גלעדים בכיתה

 

אחת במהלך השנים התחרו השלושה – כולם בעלי חגורה שחורה – במספר תחרויות וזכו להישגים נאים באליפות הארץ בקרטה ובסומו. בשנה האחרונה לפני הגיוס, מספר בן-חורין, השלושה היו נחושים להפוך לטייסים. "כשהם סימנו את המטרה, היה לי ברור שהם יגיעו לסוף הדרך בהצלחה".

כל הגלעדים חברים טובים ועשו יחד כברת דרך ארוכה. בבית-הספר היסודי, מכיתה א' עד ו', למדו יחד באותה כיתה. בחטיבת הביניים התפזרו בין הכיתות השונות באותה שכבה, אך תמיד נותרו זה לצד זה באימוני הקרטה, בלימודים ובשעות הפנאי.

השלישייה נפרדה בחודש ינואר 2001, אז החל גלעד "הגדול" את הקורס ומייד אחריו, עם פתיחת הקורס הנוסף, החלו שני הגלעדים הנוספים את הקורס – יחד עם ש', חבר נוסף לשכבה. "הם נולדו להיות מנהיגים", אומר אחד המחנכים של הגלעדים, "והם עוד לא אמרו את המילה האחרונה".

 

גלעד הראשון נתן להם טיפים

 

לאחר שהתגייסו הקפידו לנסוע יחד לבסיס חצרים, כאשר גלעד "הגדול" מנסה לעזור לחבורה בעצות טובות ובטיפים על החלקים בקורס שאותם סיים בהצלחה. למרות החופשות הקצרות שלהם, הם הקפידו במהלך כל הקורס לבקר את קבוצת הקרטה ביישוב ולהתאמן. "לחטוף מכות פעמיים בשבוע זה דבר מאוד מחשל", אמרו לחבריהם במהלך הקורס, "מבחן החגורה השחורה היה יותר קשה מכל מה שעברנו בקורס".

גלעד "הגדול", שסיים את הקורס ביולי, הוא כבר טייס אף-16, גלעד השני במגמת קרב וגלעד השלישי במגמת טייסי תובלה.

"מדובר בשכבה הטובה ביותר בבית-הספר", אומרת הרכזת השכבתית. "זה בא לידי ביטוי בהישגים של התלמידים וזה גם בא לידי ביטוי במוטיבציה לשירות קרבי". גם התלמידים מדווחים על כך ש"בבית-הספר יש אווירה קרבית". בתיכון מתגאים כי מאז הקמת בית הספר לפני עשר שנים, היתה להם נציגות מרשימה בכל המחזורים של קורס הטיס. כמו כן בוגרים רבים שירתו ומשרתים ביחידות מובחרות. בחודש הבא תרשום השכבה הישג נוסף כאשר שני בוגרים - צעיר וצעירה - ייסימו את קורס החובלים היוקרתי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קורס טיס. נציגות מרשימה של בוגרי תיכון מכבים-רעות
צילום: רויטרס
מומלצים