שתף קטע נבחר

המתנחלים: מופז החליט לפנות מאחזים בתחילת השבוע

לדברי המתנחלים, ההחלטה על כך התקבלה בישיבה שערך שר הביטחון אתמול. "מדובר בהחלטה חד צדדית, שלא נעשתה בתיאום איתנו, ולא נעבור על כך בשקט", הזהירו

המתנחלים טוענים כי מערכת הביטחון מתכוונת לפנות מאחזים כבר בתחילת השבוע הבא. בעקבות זאת, הם דורשים להיפגש בדחיפות בעניין עם שר הביטחון שאול מופז.

 

אתמול (ה') נועד מופז עם בכירים במערכת הביטחון בנוגע לפינוי. בדיון השתתפו גורמי הביטחון וגורמים משפטיים, אשר דנו בעיתוי ואופן הפינוי של המאחזים. לטענת המתנחלים, בישיבה התקבלה החלטה מפורשת לפיה כבר בתחילת השבוע יפונו כמה מאחזים.

 

המתנחלים טוענים כי "מדובר בהחלטה חד צדדית" שלא נעשתה בתאום איתם, בניגוד לפעמים קודמות.

 

לדבריהם, איש לא עדכן אותם בפרטים ואיש לא אמר להם אם מדובר במאחזים מיושבים או במכולות בלבד. 

 

לדבריהם, מדובר בהחלטה חד צדדית שנעשית בלחץ אמריקני וישנה כוונה לבצע את הדברים כמו "גנבים בלילה". הם הוסיפו כי "לא נעבור על כך בשקט".

 

במערכת הביטחון טוענים כי ישנם 36 מאחזים בלתי חוקיים (בניגוד לטענת תנועת "שלום עכשיו", לפיה יש קרוב למאה מאחזים בלתי חוקיים).

 

מדובר כבר בגל שלישי של ניסיונות לפנות מאחזים. לפני מספר חודשים היו ניסיונות לפנות מאחזים, חלקם מיושבים, אך המתנחלים פנו לבג"ץ, וחלק מהמאחזים נמצאים עדיין בבירורים משפטיים במנהל האזרחי. יצוין כי בפינוי הפעם, לא מדובר באותם מאחזים או מכולות שפונו בחודשים האחרונים וחזרו לשטח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
(ארכיון)
צילום: דרור אטקס, שלום עכשיו
צילום: אלכס קולומויסקי
מופז. "אנו דורשים להיפגש עמו"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים