שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "גליה מאור ורקפת רוסק יהיו צמד-חמד"
  לפני כעשור היה היתה העוזרת של גליה מאור ; השבוע, בגיל 38 בלבד ואחרי שניהלה את אחד ממשרדי ראיית החשבון המובילים בארץ, היא מונתה לאחד התפקידים החשובים בבנק לאומי - ראש החטיבה העיסקית המירוץ לצמרת של רקפת רוסק-עמינח

  היא מאוד נעימה, מחייכת, ובסוף עושה מה שהיא רוצה. כמו גליה מאור, מנכ"ל בנק לאומי. כך מגדיר מנהל במגזר העסקי את רקפת רוסק-עמינח, שמונתה השבוע לראש החטיבה העיסקית בבנק לאומי.

   

  רוסק-עמינח, שתיכנס לתפקידה בינואר 2004 ותשמש גם חברת הנהלת לאומי, רחוקה מאוד מהפרופיל האופייני לחבר הנהלת בנק גדול: היא צעירה מאוד - בת 38 בלבד, אשה, אם לשתי ילדות קטנות (בנות 3 ו-6), מינוי מבחוץ, ג'ינג'ית. בבנקים אומרים, כי מינוי של אדם מבחוץ לתפקיד הבכיר מרמז כי גליה מאור מתכננת לבצע עוד שינויים בהנהלת לאומי.

   

  בגילה הצעיר, מתהדרת רוסק-עמינח ברקורד מרשים. ב-3 השנים האחרונות היא משמשת מנכ"ל פירמת ראיית החשבון סומך-חייקין. היא שותפה במשרד מאז היתה
  בת 30.

   

  עבור רוסק-עמינח, המינוי החדש הוא סגירת מעגל. בין השנים 1994-1992 היא שימשה עוזרת לגליה מאור, אז משנה למנכ"ל הבנק. מאז, היא נותרה ביחסי ידידות וקירבה עם מאור. יחסים אלה הופכים אותה לאחד האנשים המקורבים למאור בהנהלת לאומי, בדיוק כמו האיש שלו תהיה כפופה בבנק - ד"ר אהוד שפירא, משנה בכיר למנכ"ל והממונה על בנקאות עסקית ובינלאומית ועל פעילות מערך הנדל"ן והבנייה.

   

  תבנה את התפקיד בעצמה

   

  תפקיד ראש החטיבה העסקית, שאותו תמלא רוסק-עמינח, לא אויש עד כה. רוסק-עמינח תבנה אותו בעצמה, כפי שעשתה בתפקידה הנוכחי בסומך-חייקין. החטיבה העיסקית מנהלת את פעילות הלקוחות העסקיים הגדולים וחברות רב-לאומיות, ואחראית על גיבוש מדיניות האשראי הכוללת של הקבוצה, על נוהלי האשראי ועל מדיניות הבטחונות והטיפול בהם. כמו כן, אחראית החטיבה העסקית על מימון ענף היהלומים.

   

  רוסק-עמינח נטועה עמוק בענף ראיית החשבון. אביה, שמואל, הוא רוח בעל משרד פרטי. גם בעלה, שאותו הכירה בלימודי ראיית החשבון באוניברסיטת תל-אביב, הוא רוח בעל משרד פרטי (שתי אחיותיה, לשם גיוון, הן עורכות דין).

   

  היא בעלת תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה (בהצטיינות יתרה) וכן בעלת תואר שני במינהל עסקים, עם התמחות במימון (בהצטיינות). את ההתמחות לשם קבלת רשיון לראיית חשבון עשתה במשרדו של אביה.

   

  אחד האחראים להבאתה לסומך-חייקין הוא ארז ויגודמן, מנכ”ל שטראוס-עלית. ויגודמן היה השותף הבכיר במשרד סומך-חייקין ועזב את המשרד ב-96', לטובת תפקיד משנה למנכ"ל עלית. היא מבריקה, עם הרבה אמביציות ויכולות לממש אותן, הוא מחמיא לעובדת שלו לשעבר.

   

  באוגוסט 2000 מונתה רוסק-עמינח למנכ”ל משרד סומך-חייקין, לאחר שמינויה זכה לרוב בהצבעת השותפים. היו כאלה שלא ראו את המינוי בעין יפה, אך היא זכתה לתמיכתו הבלתי-מסויגת של גד סומך, השותף-מנהל המרכזי במשרד.

   

  מתפקיד של ייעוץ - לניהול

   

  בעת כניסתה לתפקיד, היה המשרד בשיא פריחתו והעסיק כ-800 עובדים. במהלך כהונתה, החלה הירידה בהיקפי הפעילות של משרדי רואי החשבון והיא הובילה מהלכי התייעלות, שהורידו את מספר העובדים ירדה ל-600 בלבד. למרות שהמשרד היה בין הראשונים בענף שביצעו התייעלות, התהליך עבר בשקט יחסי. חלק גדול מזמנה בסומך-חייקין הוקדש לטיפול בלקוחות ולהבאת לקוחות חדשים למשרד. בין הלקוחות שטיפלה בהם - החברה לישראל, כי"ל, כור וחברת השמירה.

   

  עכשיו עוברת רוסק-עמינח מתפקיד של ייעוץ לניהול - דבר שרצתה תמיד. הפרידה קשה לה, בעיקר מגד סומך, שלולא תמיכתו לא היתה עושה את הצעד. מקורבים אומרים כי סומך תומך מאוד בצעד שעשתה, כפי שתמך בעבר בבכירים אחרים שעזבו את המשרד לטובת משרות בכירות.

   

  התפקיד החדש יותיר לה עוד פחות זמן פנוי מתמיד. אם יישאר לה מעט זמן, היא תוכל לנצלו לאהבתה הגדולה - טיולים בארץ ובעולם, לחברים מתקופת הילדות ולחברים-מקורבים מההווה, בהם גד סומך, גליה מאור ואיש העסקים עידן עופר.

   

  וכיצד היא תתמודד עם התפקיד החדש, שאליו הוצנחה מבחוץ, מעל ראשי רבים אחרים? בכיר במערכת הפיננסית מרגיע: "לרקפת יש רומן מוצלח עם גליה, והקשר הטוב נמשך לאורך השנים. הן יהיו צמד-חמד. מחכה לה הרבה עבודה בתיק האשראי בלאומי".

   

  רואה חשבון, המכיר אותה היטב, אומר: "מדובר בתפקיד קשה ומסובך. לא מפרגנים לצעירים, ובכל מקום שאליו הגיעה היא היתה הצעירה ביותר. היא בעלת יכולה מחשבה וחשיבה מהירה, יודעת להבדיל בין טפל לעיקר. מבריקה".

   

  רואה חשבון אחר אומר: "היא תמיד היתה כוכב ותמיד עשתה דברים בגיל צעיר. היא בעלת ראייה כוללת, יודעת לפרגן, חביבה נעימה".

   

  ויגודמן, שהתנסה בעצמו ממעבר ממשרד רואי חשבון למגזר העסקי, מכין אותה לקשיים הכרוכים בכך: "כאשר עוברים לארגון עסקי גדול, קשה להיות אאוטסיידר. נמצאים במבחן בלתי פוסק וצריך להוכיח את עצמך מהיום הראשון. חשוב לפרגן לאנשים ולתת להם קרדיט מתאים, במיוחד במקרה הזה, כשהיא 'מונחתת' למיקום גבוה, מעל רבים".

   

  עם זאת, ויגודמן בטוח בהצלחתה: "היא צועדת בכיוון הנכון, ואני מעריך שבעוד כמה שנים היא תהיה מנהלת בכירה בעסק גדול".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים