שתף קטע נבחר

10 שנות מאסר לאם שהשליכה את תינוקה מהחלון

תושבת קריית מוצקין הרגה לפני ארבע שנים את בנה, בן 4 חודשים בלבד, כשהשליכה אותו מחלון דירתה בקומה השלישית. שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה: "האם קיפדה את חייו של בנה באכזריות רבה"

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ג') עשר שנות מאסר על תושבת קריית מוצקין, שהורשעה בהריגת בנה התינוק, בן ארבעה חודשים בלבד, לאחר שהשליכה אותו מחלון ביתה בקומה השלישית.

 

המקרה אירע לפני כארבע שנים, ועורר זעזוע רב. לאחר שהשליכה את בנה מהחלון, ירדה האם אל הרחוב ורצה עירומה מרחק רב, עד שלכדו אותה שוטרים וכיסו אותה בשמיכה.

 

במהלך המשפט טענו פרקליטיה לאי-שפיות. לבסוף הרשיע אותה בית המשפט המחוזי בחיפה ברצח, אולם לאחר שערערה לבית המשפט העליון, נפסק שם לפני כשנה כי יש להרשיעה בהריגה ולא ברצח, כיוון שלא הוכח שהיתה לה כוונה של ממש להרוג את בנה.

 

בית המשפט העליון הורה להחזיר את התיק לבית המשפט המחוזי כדי שזה יגזור את דינה. היום, כאמור, נגזרו עליה עשר שנות מאסר.

 

"חובה עלינו", קבעו שופטי בית המשפט המחוזי, "להתחשב בכך שמדובר בהריגה של תינוק רך, בן 4.5 חודשים בלבד, חסר אונים, אשר כל חייו היו לפניו. האם היתה אמורה להגן עליו, ולשמרו מכל משמר, אך היא זו שקיפדה את חייו באכזריות רבה בזריקתו מהחלון. אם רחמים מבקשת על נפשה, הרי לא נוכל לשכוח כי מידה זו לא היתה מנת חלקה כשלא חסה על עוללה כשהרגה אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים