שתף קטע נבחר

"לפטר את אולמרט בעקבות קריאתו לנסיגה"

במועצת יש"ע דורשים מראש הממשלה לפטר את ממלא מקומו בעקבות קריאתו לנסיגה חד צדדית מרוב השטחים. איתם: לא נהיה שותפים בממשלה שזה הכיוון שלה. ח"כ חזן: נפעל בכל דרך כדי לעצור את ריפיון הידיים שמגיע ממשרד ראש הממשלה ומאולמרט. יו"ר מפלגת העבודה: "הוא מביע מצוקה פוליטית"

זעם בימין על קריאתו של מ"מ ראש הממשלה, אהוד אולמרט לסגת חד צדדית מרוב השטחים.  בראיון לנחום ברנע ב"ידיעות אחרונות", אמר אולמרט כי "המשך המצב הקיים יוביל לאובדנה של ישראל כמדינה יהודית. אנו מתקרבים לנקודה שבה הפלסטינים יהפכו לרוב ויוותרו על מדינה תמורת זכות בחירה בישראל".

 

היעד, על פי אולמרט, הוא מדינה שבה יהיו 80 אחוז יהודים ו-20 אחוז ערבים, וגבולותיה לא יחפפו את גבולות ארץ ישראל, "שבהם האמנתי".

 

בתגובה קוראים במועצת יש"ע לראש הממשלה, אריאל שרון, לפטר לאלתר את אולמרט בעקבות דבריו. "מעשיו ועמדותיו השמאלניות של אולמרט מובילים, שלא ברצונו, להגדלת הטרור", נכתב בהודעת המועצה.

 

השר אפי איתם (מפד"ל) מתח ביקורת חריפה על תוכניתו של של אולמרט, "בפרט במידה והוא זוכה לתמיכה מראש הממשלה שרון". איתם הדגיש: "לא נהיה שותפים בממשלה שזה הכיוון שלה, אך מה שיקבע הם המעשים. דבריו של אולמרט כשר בכיר בממשלה כבר גרמו נזק לישראל".

 

לדברי איתם, "אולמרט אומר למעשה לפלסטינים: אנחנו מוכנים לברוח, רק תסכימו עוד קצת ללחוץ עלינו. זה דבר חמור מאין כמותו. כשמדינה בורחת תחת מלחמה - המסר הוא שצריך להמשיך לפגע. הרעיון חמור ומסוכן בעיצומם של הישגים צבאיים שבעטיים זכינו למעט שקט בתקופה האחרונה, שקט שהוגדר על ידי ראשי מערכת הביטחון כשקט מדומה".

 

בסביבת ראש הממשלה אמרו כי הדרך שמציג אולמרט מזכירה את משנת ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שדגל בצעדים חד-צדדים לאור העובדה שאין פרטנר בצד השני. לדברי הגומרים, דרך זו עולה בקנה אחד עם הצעד החד-צדדי המגולם בבניית הגדר בעקבות העובדה שהפלסטינים אינם נלחמים בטרור. "אין לכך דבר עם היוזמה המנוגדת שמציעים אנשי יוזמת ז'נווה" אמרו הגורמים.

  

"נפעל בכל האמצעים לעצור את הסחף"

 

ח"כ יחיאל חזן, ראש שדולת יש"ע וחבר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, אמר בתגובה כי "דברי ראש הממשלה על צעדים חד צדדיים מצד ישראל ובעקבותיו דברי אולמרט, המשדרים גם הם חולשה, וויתורים חד צדדיים לפלסטינים הם חמורים ביותר. כנראה שאולמרט לא למד לקח מכך שהפלסטינים לא מסתפקים ולא יסתפקו בשום ויתור שיינתן להם, אלא שהדבר רק מדרבן אותם להמשיך בטרור משום שהוא מביא להם כנראה תוצאות וויתורים".

 

חזן אומר כי בכוונתו לפעול בכל דרך מול שרי הממשלה וחברי הכנסת של הליכוד שחברים בשדולה (בסך הכל 20 חברי כנסת) כדי "לעצור את הסחף ואת ריפיון הידיים שמגיעים ממשרד ראש הממשלה ומאולמרט". בין השאר, מתכנן חזן לארגן סיורים של השדולה בהתיישבויות כדי להראות שזו לא עמדה מייצגת של הליכוד, וזו השמאלה קיצונית.

 

"אני קורא לאולמרט לחזור בו מייד מהדברים, משום שהם גורמים נזק עצום למדינת ישראל ורק מוסיפים עוד דלק לטרור", הוסיף חזן.

 

יו"ר מפלגת העבודה, שמעון פרס, אמר בתגובה לדבריו של השר אולמרט: "בתוכן הדברים האלו עמדות חיוביות, שבאו במגמה לפתור מצוקה פוליטית". פרס הדגיש: "זו ממשלה שיכולה רק להצהיר אבל לא לבצע דבר. בליכוד הגיעו למסקנות הנכונות באיחור וכעת הם רוצים לדחות את ההכרעה המתבקשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. חולל סערה
צילום: עטא עוויסאת
איתם. "חמור ומסוכן"
צילום: עטא עוויסאת
צילום: איי פי
ההתנחלויות. בכיר הליכוד מתנער
צילום: איי פי
צילום: אורן אגמון
חזן. "נפעל בכל דרך"
צילום: אורן אגמון
צילום: איי פי
פרס. "מצוקה פוליטית"
צילום: איי פי
מומלצים